Aa
پنجشنبه 14 مرداد 1400
En Fa
تاریخ : سه شنبه 22 تير 1400
کد 133524

در راستای صیانت از منابع آب زیرزمینی؛

20 حلقه چاه غیرمجاز توسط امور آب تهران مسدود شد

سرپرست امور منابع آب تهران گفت: در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی، طی یک هفته کاری با انسداد 20 حلقه چاه غیر مجاز از خروج بیش از 394 هزار متر مکعب آب از سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "راما حبیبی" با اعلام مطلب فوق، افزود: با تلاش واحد بازرسی و نظارت و کارشناسان حقوقی و با اخذ دستور قضایی طی یک هفته کاری ، 20 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع با دبی 20  لیتر بر ثانیه و عمق 689  متر، پر و مسدود شد.
وی با بیان اینکه طی مدت یاد شده در بخش آب های سطحی، 3 مورد بررسی تصرفات غیرمجاز رودخانه ها و در بخش آب های زیرزمینی، 4 مورد چاه غیرمجاز شناسایی و اخطاریه آن نیز صادر گردید، افزود: همچنین با پیگیری واحد بازرسی و نظارت و با هدف مدیریت و کنترل میزان برداشت آب از چاه های مجاز، نسبت به نصب 21 دستگاه کنتور حجمی و هوشمند بر روی چاه های پروانه دار اقدام گردید.
حبیبی با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ با دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب های سطحی و زیرزمینی، گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.
سرپرست امور منابع آب تهران در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.
 
 
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 22 تير 1400
  • ساعت 09
  • توسط شرکت آب منطقه ای تهران
  • تعداد بازدید 158