Aa
پنجشنبه 14 مرداد 1400
En Fa
تاریخ : يکشنبه 23 خرداد 1400
کد 132332

عطایی خبر داد؛ پیشنهاد استانداری تهران جهت معافیت شهرک های صنعتی خصوصی از پرداخت عوارض تغییر کاربری

مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری تهران گفت: پیشنهاد دادیم تا از طریق دولت پیگیری شود و همانطور که در مورد شهرک های صنعتی دولتی تغییر کاربری مشمول عوارض نیست، شهرک های صنعتی خصوصی هم مشمول معافیت شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ فریدون عطایی در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در مورد وضعیت شهرک های صنعتی خصوصی استان اظهار داشت: ۸ لکه صنعتی از قبل در استان تهران به شکل پراکنده وجود داشت که طبق مصوبه دولت بایستی این لکه های صنعتی تبدیل به شهرک صنعتی خصوصی شود.

وی ادامه داد: در ظاهر این قضیه جهت ساماندهی این واحدها موثر بود، اما اختلاف نظر وجود دارد چراکه شهرک های صنعتی خصوصی برخلاف شهرک‌های صنعتی دولتی، باید عوارض تبصره ۱ ماده یک را پرداخت کنند که بسیار سنگین است و به صرفه نیست و این امر باعث شده تا مصوبات دولت عملاً اجرایی نشود.

مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری تهران بیان کرد: پیشنهاد دادیم و در جلسه مصوب شد که از طریق دولت پیگیری شود تا همانطور که در مورد شهرک های صنعتی دولتی تغییر کاربری مشمول عوارض نیست و رایگان می باشد شهرک های صنعتی خصوصی هم مشمول معافیت شوند.

انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 23 خرداد 1400
  • ساعت 18
  • توسط مجتبی کریمی
  • تعداد بازدید 347