Aa
پنجشنبه 14 مرداد 1400
En Fa
تاریخ : پنجشنبه 20 خرداد 1400
کد 132228

زمهریر: اولویت در امر مبارزه با مواد مخدر، اقدامات فرهنگی و پیشگیری است

معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری شهرستان دماوند گفت: اولویت در امر مبارزه با مواد مخدر اقدامات فرهنگی و پیشگیری است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند، ابوالفضل حلیم زمهریر در سومین نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان دماوند اظهار داشت: در ذیل کمیته فرهنگی و پیشگیری، کارگروه آموزشی با حضور اساتید مجرب از دانشگاهها، شبکه بهداشت، بهزیستی و ناجا تشکیل شده و برگزاری مستمر دوره های آموزشی پیشگیری از اعتیاد متناسب با جامعه هدف(محله محور،  دانشگاهها، مدارس، واحدهای تولیدی، ادارات) در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: با توجه به ضرورت تبدیل تهدید به فرصت، با وجود شرایط کرونایی و عدم امکان برگزاری دوره های آموزشی حضوری پیشگیری از اعتیاد و آگاه سازی باید از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در این امر نهایت استفاده را کرد.  

معاون فرماندار دماوند ادامه داد: کمیته‌های سه‌گانه شامل فرهنگی و پیشگیری، مقابله با عرضه  و درمان و کاهش‌های آسیب‌های اجتماعی در راستای وظایف و ماموریت های محوله نسبت به تولید محتوای مناسب اقدام کنند تا با مساعدت شهرداری و دهیاری ها نسبت به انتشار این محتواها به طریق مناسب از جمله تهیه و نصب بنر در بیلبوردهای یا نمایش در تلویزیون شهری اقدام گردد.

حلیم زمهریر بیان کرد:  ادارات فنی و حرفه‌ای و تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید با افزایش تعامل و هم افزایی بین دستگاهی با همکاری و مساعدت سایر دستگاهها، تدابیر و تمهیدات لازم را در زمینه آموزش مهارت های شغلی مددجویان و بهبودیافتگان اعتیاد و ایجاد بسترهای اشتغال آنها مدنظر قرار دهند.

وی تأکید کرد: فرماندهی انتظامی شهرستان اقدامات خوبی در حوزه انتظامی شهرستان دماوند به ویژه در راستای مقابله با عرضه مواد مخدر انجام داده است و لازم است طرح پاکسازی مناطق آلوده در فضاهای شهری و روستایی و جمع آوری معتادین متجاهر و خرده‌فروشان مواد مخدر بیش از پیش اجرا گردد.

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار دماوند گفت: ادامه بازدیدهای مستمر شبکه بهداشت و درمان و اداره بهزیستی از کمپ‌ها و مراکز متادون‌درمانی، به منظور نظارت بر رعایت قواعد و مقررات مربوطه به ویژه پروتکل های بهداشتی کرونا در شرایط حاضر و بالا بردن بیش از پیش کیفیت این بازدیدها در کنار کمیت مورد انتظار شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان است.

انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 20 خرداد 1400
  • ساعت 14
  • توسط روابط عمومی-سعید خانی فرمانداری شهرستان دماوند
  • تعداد بازدید 14
  • واحد ارجاع دهنده وب سایت فرمانداری دماوند