Aa
پنجشنبه 14 مرداد 1400
En Fa
تاریخ : شنبه 22 خرداد 1400
کد 132205

رئیس اداره بهزیستی شهرستان ملارد از برگزاری کارگاههای مهارتهای زندگی در این شهرستان خبر داد

در راستای اهمیت آگاهی بخشی و تلاش در جهت افزایش توانایی های روانی – اجتماعی افراد کارگاه های آموزشی مهارتهای زندگی به همت مراکز مشاوره در شهرستان ملارد بصورت مجازی برگزار میشود.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی شهرستان ملارد، داود خادم رئیس این اداره با بیان اینکه طرح های بسیاری در حوزه پیشگیری در جهت ارتقا سطح فرهنگ و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی برگزار میشود گفت: پیش از دوران کرونا کارگاههای آموزشی با حضور اساتید متخصص با شرکت دانشجویان، کارکنان ادارات و .... با هدف اطلاع رسانی و آگاهی اقشار مختلف مردم تشکیل میشد که در طول یکسال اخیر امکان برگزاری حضوری این کلاسها میسر نگردید و کارشناسان حوزه پیشگیری و مسئولین مراکز مشاوره فعال در سطح شهرستان با برقراری ارتباط با ارگانهای سطح شهرستان توانسته اند بسیاری از این دوره ها را بصورت مجازی و آنلاین برگزار نمایند.
وی افزود: طرح مهارتهای زندگی با هدف پیشگیری از آسیبهای اجتماعی اقدام به آموزش مهارتهای 10 گانه به گروههای مختلف سنی در واحدهای آموزشی( پیش دبستان، دبستان و ... )، محلات، محیط کار و همچنین مراکز شبانه روزی می نماید.
اعظم عینی معاون پیشگیری نیز ضمن تاکید بر اهمیت اجرای این کارگاهها گفت: افراد جهت مدیریت هیجان های منفی ، استرس های روزمره و کنترل آنها به شیوه موثر ، حل مشکلات و تصمیم گیری های مناسب  نیاز به تسلط بر مهارتهای ده گانه ای چون مهارت خود آگاهی، مهارت همدلی، مهارت مقابله با هیجان و ... دارند که برگزاری مستمر اینگونه کارگاههای مهارتهای زندگی با حضور افراد کارشناسان و متخصص میتواند نقش بسیار موثری در پیشگیری و کنترل آسیبهای اجتماعی داشته باشد.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 22 خرداد 1400
  • ساعت 10
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ملارد
  • تعداد بازدید 16
  • واحد ارجاع دهنده فرمانداری ملارد