Aa
پنجشنبه 14 مرداد 1400
En Fa
تاریخ : پنجشنبه 20 خرداد 1400
کد 132173

گزارش تصویری بازدید فرماندار پاکدشت از مراکز دولتی خرید تضمینی گندم

برنامه بازدید میدانی فرماندارشهرستان پاکدشت با همراهی بخشدار شریف آباد و رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان از سیلوهای ذخیره سازی گندم پیشران کنترل پارس و منصوبیان در بخش شریف آباد برگزار شد
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان پاکدشت صبح روز چهارشنبه برنامه بازدید میدانی مهدی یوسفی جمارانی فرماندارشهرستان پاکدشت با همراهی علیدادی بخشدار شریف آباد و دالوند رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان از سیلوی ذخیره سازی گندم پیشران کنترل پارس و سیلوی منصوبیان واقع در بخش شریف آباد برگزار شد.

بر پایه این گزارش مهدی یوسفی جمارانی روز چهارشنبه در جریان بازدید از مراکز دولتی خرید تضمینی گندم گفت: سهم تکلیفی شهرستان پاکدشت در کشت گندم در سال زراعی جاری، ۵ هزارو ۲۰۰ هکتار اعلام شده بود که با تلاش کشاورزان و با افزایش ۳۰۰ هکتاری، امسال ۵ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی پاکدشت زیر کشت این محصول رفته است.

فرماندار پاکدشت اظهار داشت: برداشت گندم در پاکدشت از دهم خرداد ماه آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود که بیش از ۲۸ هزار و ۶۰۰ تن محصول در شهرستان برداشت شود.

وی گفت: با توجه به قیمت گذاری خرید تضمینی گندم به ازاء هر کیلوگرم ۵ هزار تومان اظهار داشت: در حال حاضر برداشت گندم از ۱۰ درصد از سطح زیرکشت انجام شده و تا کنون کشاورزان ۳ هزار و ۲۶۰ تن گندم به دو مرکز خرید منصوبیان و پیشران کنترل تحویل داده‌اند.

یوسفی جمارانی با اشاره به این‌که ظرفیت سیلوها بیشتر از میزان گندم تولیدی است افزود: سیلوی منصوبیان با ظرفیت ۴۰ هزار تن و سیلوی پیشران کنترل پارس با ظرفیت ۵۰ هزار، تن آمادگی خرید گندم از کشاورزان شهرستان‌های مجاور را دارد.

وی بیان کرد: با وجود تنش‌های آبی و کاهش نزولات جوی به میزان ۴۵ درصد، نه تنها هدف گذاری صورت گرفته در تولید گندم محقق شده بلکه افزایش سطح زیر کشت را نیز در پاکدشت داشته‌ایم.

فرماندار پاکدشت از احداث کارخانه آرد در کنار سیلوی منصوبیان خبر داد و افزود: به منظور تکمیل خط زنجیره از تولید تا حمل سیلو و تبدیل به آرد، مجوز احداث کارخانه آرد با ظرفیت تولید ۳۰۰ تن آرد در روز صادر شده است.

وی ادامه داد: عملیات اجرایی و ساختمانی این کارخانه تاکنون ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته که با پیگیری‌ها و رفع مشکلات، این کارخانه برای سال زراعی آینده افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.

وی سِن زدگی و مبارزه با علف‌های هرز را از موارد مهم در کشت غلات عنوان کرد و افزود: با مدیریت خوب جهاد کشاورزی و همکاری کلینیک‌های بخش خصوصی، محصول تولید شده در شهرستان بدون سن زدگی تحویل مراکز خرید می‌شود.


 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 20 خرداد 1400
  • ساعت 15
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پاکدشت
  • تعداد بازدید 32
  • واحد ارجاع دهنده وب سایت فرمانداری پاکدشت