Aa
پنجشنبه 14 مرداد 1400
En Fa
تاریخ : پنجشنبه 20 خرداد 1400
کد 132170

برگزاری جلسه انجمن حمایت از زندانیان شهرستان رباط کریم

جلسه انجمن حمایت از زندانیان شهرستان رباط کریم با حضور فرماندار شهرستان رباط کریم  پیرامون پیگیری اشتغال زندانیان راًی باز، حمایت از خانواده‌های ‌آنان و جلب مشارکت‌های مردمی برگزار شد.  

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم، نظام ملکشاهی در این جلسه که در شرکت تولیدی  تانیان برگزار شد با اشاره به اهمیت مشارکت عمومی برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد و مالی گفت: با توجه به فرمایشات رهبری معظم انقلاب بایستی هم‌افزایی لازم در سطح شهرستان در جهت کمک به زندانیان و خانواده آن‌ها داشته شکل گیرد و اقدامات حمایتی پس از دوران محکومیت و  آزادی نیز از جمله اشتغال در دستور کار قرار گیرد.
فرماندار رباط کریم  در این جلسه بر لزوم ایجاد منابع تامین مالی جهت مساعدت و همیاری از زندانیان تاکید کرد و اظهار داشت: اشتغال زایی زندانیانی که به دلایل غیر عمد مثل دیه، مهریه و مانند اینها در زندان به سر می برند یکی از مهم ترین اهداف این جلسه محسوب می شود.
کوندوری مدیر شرکت تانیان در ادامه این جلسه عنوان کرد: وقتی یک شخص به زندان می رود خانواده آن فرد هم درگیر مشکلات فراوانی می شوند که باید تدابیری اندیشیده شود که یک چتر حمایتی برای این خانواده های ایجاد و مشکلات و آسیب های احتمالی به آنان به حداقل برسد.
مدیر شرکت تانیان در ادامه افزود: یکی از اهداف این شرکت بکارگیری و استفاده از زندانیان بند باز به عنوان نیروی کار است که می تواند نقش موثری در کاهش آسیب های اجتماعی زندانیان و خانواده آنها ایفا نماید.
وی در خصوص استخدام زندانیان در این شرکت گفت: با سازمان حمایت از زندانیان هماهنگی هایی انجام شده تا حدود 100 نفر از زندانیان غیر عمد به این شرکت معرفی گردد تا این عزیزان در این شرکت مشغول به کار گردند.
گفتنی است در پایان این جلسه از بخش های مختلف این شرکت بازدیدی به عمل آمد.


 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 20 خرداد 1400
  • ساعت 14
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم
  • تعداد بازدید 21
  • واحد ارجاع دهنده وب سایت فرمانداری رباط کریم