Aa
دوشنبه 24 خرداد 1400
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 19 خرداد 1400
کد 132134

حسن‌بیگی: برگزاری انتخابات شوراهای روستا در ۵۰۲ روستای استان تهران/ انتخابات شوراهای شهر در تمامی شهرهای استان تهران برگزار می شود

رئیس ستاد انتخابات استان تهران از برگزاری انتخابات شوراهای روستا در ۵۰۲ روستای و انتخابات شوراهای شهر در تمامی شهرهای استان تهران خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ شکراله حسن بیگی در مورد انتخابات شوراهای روستا در استان تهران اظهار داشت: در استان تهران ۵۱۰ وجود دارد که بر مبنای قانون یعنی ۲۰ خانوار یا ۱۰۰ نفر می‌توانند شورا داشته باشند که البته اکثر روستاهای استان تهران جمعیت زیادی دارند.

وی ادامه داد: در مرحله اولیه طبق بررسی هیئت‌های اجرایی و نظارت ۴۵۰ روستا واجد شرایط شورا شدند و ۶۰ روستا به علت رد صلاحیت‌ها، نامزدها به حد نصاب نرسیده بود.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران عنوان کرد: با توجه به بررسی‌های مجدد در هیئت مرکزی نظارت تعداد روستاهایی که نامزدین به حد نصاب رسید به ۵۰۲ روستا افزایش پیدا کرد و عملا در هشت روستای استان، انتخابات برگزار نمی‌شود و در ۵۰۲ روستا انتخابات برگزار و اعضای شورا تعیین و سپس دهیار مشخص می‌شود.

حسن بیگی سپس ضمن تشکر از هیات مرکزی نظارت جهت مساعدت در تایید صلاحیت ها گفت: در تمام شهرهای استان تهران نیز نامزد به حد نصاب و کافی وجود دارد و انتخابات در همه شهرها برگزار می شود.

انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 19 خرداد 1400
  • ساعت 21
  • توسط مجتبی کریمی
  • تعداد بازدید 63