Aa
پنجشنبه 14 مرداد 1400
En Fa
تاریخ : سه شنبه 18 خرداد 1400
کد 132048

از برداشت سالانه بیش از 129 هزار متر مکعب آب جلوگیری شد

مدیر امور منابع آب شهرستان اسلامشهر گفت: در راستای صیانت از منابع آب های زیر زمینی، طی هفته گذشته با تقلیل منصوبات یک حلقه چاه مجاز از برداشت سالانه بیش از 129 هزار متر مکعب آب جلوگیری بعمل آمد .
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "عبدالکریم خلجی" با اعلام مطلب فوق افزود: با تلاش کارشناسان گشت و بازرسی طی هفته گذشته در محدوده عملکرد این امور در منطقه فیروز بهرام شهرستان اسلامشهر، نسبت به اضافه برداشت آب از یک حلقه چاه پروانه دار جلوگیری به عمل آمد و در این خصوص پمپ و لوله آبده از چاه  مذکورخارج و دهانه آن تا زمان تعیین تکلیف و تجهیز آن با منصوبات مجاز پلمپ گردید.
وی با بیان اینکه این اقدام در راستای قانون احیاء و تعادل بخشی آب های زیر زمینی و صیانت از منابع آبی انجام شد، افزود: با انجام این عملیات از برداشت سالانه 129.6 هزار متر مکعب آب جلوگیری شد.
خلجی با تاکید برهمکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی با این امور برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی، گفت: برداشت بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند. 
مدیر امور منابع آب اسلامشهر در پایان خاطر نشان کرد: این امور در نقش حاکمیتی خود طبق قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با جدیت تمام برخورد خواهد کرد.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 18 خرداد 1400
  • ساعت 13
  • توسط شرکت آب منطقه ای تهران
  • تعداد بازدید 32