Aa
پنجشنبه 14 مرداد 1400
En Fa
تاریخ : سه شنبه 18 خرداد 1400
کد 132047

طی یک روز کاری؛

6 حلقه چاه غیر مجاز در شهرستان ری مسدود شد

مدیر امور منابع آب شهرستان ری از انسداد شش حلقه چاه غیر مجاز و جلوگیری از خروج سالانه بیش از 47 هزار متر مکعب آب از منابع آب های زیرزمینی این امور طی یک روز کاری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "حسن زحمتکش" با اعلام این مطلب، گفت:  در پی تلاش های انجام شده توسط اکیپ های گشت و بازرسی این امور، تعداد شش حلقه چاه غیر مجاز به مجموع عمق 77 متر و میزان آبدهی 2.4 لیتر بر ثانیه، پر و مسدود گردید.
زحمتکش با اشاره بر اینکه منابع آب‌های زیرزمینی از منابع استراتژیک و مهم کشور محسوب می‌شود و بر این اساس امور منابع آب شهر ری، با هوشیاری و اهتمام جدی به حفظ و حراست از این منابع می پردازد، گفت: با انسداد این تعداد چاه ها، از تخلیه سالانه  47.52 هزار متر مکعب آب از سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری شد.
مدیر امور منابع آب شهرستان ری در پایان ضمن هشدار به سودجویانی که اقدام به حفر غیر مجاز چاه ها و برداشت آب از آن را می نمایند، خاطر نشان کرد: اکیپ های گشت و بازرسی این امور همواره در حال گشت و بازرسی در منطقه هستند و به محض شناسایی چاه حفاری شده غیر مجاز، با کمک دستگاه قضایی نسبت به انسداد آن ها اقدام فوری خواهند نمود.
 
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 18 خرداد 1400
  • ساعت 13
  • توسط شرکت آب منطقه ای تهران
  • تعداد بازدید 32