Aa
دوشنبه 24 خرداد 1400
En Fa
تاریخ : سه شنبه 18 خرداد 1400
کد 132027

با انسداد سه حلقه چاه غیر مجاز در شهریار؛

از برداشت سالانه بیش از 16 هزار متر مکعب آب جلوگیری شد

مدیر امور منابع آب شهرستان شهریار از انسداد سه حلقه چاه غیر مجاز و جلوگیری از برداشت بیش از 16 هزار متر مکعب آب از منابع زیرزمینی در محدوده عملکرد این امور خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمدرضا گیتی پژوه" با اعلام این مطلب، اظهار کرد: با تلاش اکیپ بازرسی و نظارت امور منابع آب شهریار و با هدف صیانت از منابع آب های زیرزمینی طی هفته گذشته، سه حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق 205 متر و دبی 2.5 لیتر بر ثانیه پر و مسدود شد.
وی با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی  مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 16 هزار و 500  متر مکعب آب از سفره های زیرزمینی دشت های این شهرستان جلوگیری شد.
گیتی پژوه با اشاره به اینکه طی مدت یاد شده 10 حلقه چاه غیر مجاز نیز شناسایی و مراتب تشکیل پرونده و صدور اخطاریه آن ها در دست اقدام قرار گرفت، افزود: همچنین با تقلیل منصوبات یک حلقه چاه مجاز از 2 به 1.5 لیتر، از  اضافه برداشت 0.2 لیتر بر ثانیه جلوگیری به عمل آمد.
وی با اشاره به نقش موثر دستگاه قضا با این امور در برخورد با تخلفات بخش آب های سطحی و زیر زمینی، گفت: فرونشست جزو خطراتی است که در پی برداشت های غیر مجاز از سفره های آب زیرزمینی اتفاق می افتد و همه تلاش ها و برنامه ریزی های این امور در جهت جلوگیری از عواقب ناشی از برداشت های غیرمجاز از آبخوان ها است.
مدیر امور منابع آب شهریار در پایان خاطر نشان کرد: این امور در نقش حاکمیتی خود طبق قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با جدیت تمام برخورد خواهد کرد.
 
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 18 خرداد 1400
  • ساعت 11
  • توسط شرکت آب منطقه ای تهران
  • تعداد بازدید 67