Aa
دوشنبه 24 خرداد 1400
En Fa
تاریخ : سه شنبه 18 خرداد 1400
کد 132019

افزایش میزان فضای سبز شهر چهاردانگه به بیش از سرانه استاندارد مصوب شورایعالی شهرسازی و معماری ایران

ضای سبز شهر چهاردانگه به بیش از سرانه استاندارد مصوب شورایعالی شهرسازی و معماری ایران افزایش یافت.
به گزارش روابط عمومی شهرداری چهاردانگه؛رئیس اداره شهرسازی و معماری شهرداری گفت:سرانه محقق شده فضای سبز چهاردانگه تا زمان ابلاغ طرح جامع در سال ۱۳۹۱ برابر با  ۴۴.۹ هکتار معادل با ۷.۹۸ مترمربع بوده است.
او اضافه کرد؛ پس از ابلاغ طرح مذکور از سال ۹۱ تا پایان نیمه اول سال ۹۸ (به مدت هشت سال) مجموع مساحت فضای سبز در سهم شهرداری که در توافقنامه ها محقق و اجرا گردید برابر ۸۱.۰۳۵ مترمربع می باشد که سرانه ای معادل ۱.۴۵ مترمربع در آن بازه زمانی را شامل شده است. 
وی ادامه داد؛ در طول این دوره از مدیریت شهری و سکان داری محمد عفیفی بر شهرداری چهاردانگه مجموع مساحت سرانه فضای سبز اضافه شده در ۱.۵ سال گذشته یعنی در نیمه دوم سال ۹۸ تا بهار ۱۴۰۰ حدود ۱۱۰.۰۰۰ مترمربع (شامل بخشی از مجموعه صنفی سهند که در حال حاضر اجرا شده و بخشی از  املاک صنایع دفاع در مجاورت خیابان خزایی و بخشی از پلاک ثبتی  ۴۸۱۵ فرعی از ۳۷ اصلی در مجاورت خیابان امامزاده عباس که پس از انتقال اسناد مالکیت اجرا خواهند شد) می باشد که به تنهایی سرانه ای معادل ۲ مترمربع را برای ساکنین شهر تامین نمود، یعنی به تعبیری فراتر از مجموع ۸ سال گذشته.
بیان این نکته لازم و ضروری است که در طول سال گذشته و علی رغم شرایط ویژه کشور باوجود همه گیری ویروس منحوس کرونا، پروژه های خوب و بزرگی چون بوستان بانوان، پارک های محلی، توسعه بلوارها به همراه فضای سبز توسط همکاران خدوم ادارات عمران و امور خدمات شهری آغاز شده است که به امید خداوند در کمترین زمان ممکن به بهره برداری خواهد رسید.
از طرفی باید در نظر داشت افزایش هر یک مترمربع فضای سبز با توجه به جمعیت شهر، نیازمند زیرساخت هایی است، آن هم در شهری که ساختارهای شهری شکل گرفته است.
لذا در راستای این تولد طبیعت و حیات جای بسی خرسندی است که به اطلاع شهروندان گرانقدر و فهیم  برسانم؛ مجموع سرانه فضای سبز فعلی شهر چهاردانگه با احتساب سرانه محقق شده، وضع موجود شهر و فضای سبز تامین شده برابر ۱۱.۴۳ مترمربع خواهد بود که بیشتر از سرانه استاندارد یعنی بیش از ۸ مترمربع می‌باشد.
 وی در پایان یادآوری کرد؛ محقق شدن این میزان سرانه فضای سبز شهری به معنای پایان برنامه های شهرداری برای افزایش فضای سبز شهری نبوده و همچنان حفظ و گسترش فضای سبز برای رفاه حال شهروندان شریف شهر چهاردانگه در اولویت های کاری و توافقات شهرداری می باشد.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 18 خرداد 1400
  • ساعت 10
  • توسط شهرداری چهاردانگه - استان تهران
  • تعداد بازدید 57