Aa
دوشنبه 24 خرداد 1400
En Fa
تاریخ : سه شنبه 18 خرداد 1400
کد 132015

حضور سید نقی عزیزی معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران در برنامه به خانه برمی گردیم

سید نقی عزیزی معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران با حضور در استودیو برنامه به خانه بر میگردیم در شبکه پنجم سیما از فوائد درخت و مبارزه با حریق صحبت کرد...
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران سید نقی عزیزی گفت: با توجه به کم بودن عرصه های جنگلی طبیعی و در دست کاشت به خصوص در استان تهران و ضمن اینکه این جنگلهای در دست کاشت در سنوات گذشته ایجاد شده و قدمت آن به 50 الی 60 سال گذشته بر می گردد در صورت از بین رفتن حتی چند درخت خسارت سنگینی از نظر اکولوژیک طبیعی و حتی اقتصادی به جامعه وارد خواهد شد.
وی افزود: با توجه به کم بودن میزان بارندگی، بالابودن میزان درجه حرارت و کمبود رطوبت خاک خطر ریسک آتش سوزی در جنگل ها بالا می رود.
عزیزی گفت: هموطنان عزیز که به این عرصه ها مراجعه می نمایند باید هوشیار باشند آتش هایی که روشن کرده اند را حتما خاموش کنند از انداختن ته سیگار و یا ظرف هایی شیشه ای در طبیعت بپرهیزند.
این مقام مسئول گفت: با توجه به نیاز به اکسیژن به خصوص در تهران تهدیداتی درختان را که مهمترین منبع تولید اکسیژن می باشند را تهدید می کند مانند رها کردن زباله در طبیعت اما مهمترین تهدید خطر آتش سوزی است زیرا حریق در چند دقیقه می تواند سطح زیادی از جنگل ها و تعداد زیادی از درختان را از بین ببرد.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 18 خرداد 1400
  • ساعت 10
  • توسط اداره کل منابع طبیعی و آبخیرداری استان تهران
  • تعداد بازدید 65