Aa
دوشنبه 24 خرداد 1400
En Fa
تاریخ : دوشنبه 17 خرداد 1400
کد 132001

تزریق 7500 دوز واکسن کرونا در شهرستان رباط کریم/ به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی، افزایش تعداد فوتی ها و بستری ها در شهرستان

فرماندار رباط کریم از 100 درصد واکسینه شدن افراد بالای 70 سال در شهرستان رباط کریم خبر داد و گفت: افراد جا مانده از واکسن کرونا به پایگاه های مشخص شده در شهرستان مراجعه نمایند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم، نظام ملکشاهی در شانزدهمین جلسه ستاد ستاد مدیریت ویروس کووید 19 شهرستان رباط کریم که مشترک با چهارمین جلسه واکسیناسیون در سالن حوزه فرماندار به صورت ویدیو کنفرانس به ریاست استاندار تهران برگزار شد، با اشاره به بالا رفتن آمار فوتی ها و بستری ها بیان کرد: با توجه به تعطیلات گذشته، عادی انگاری و رعایت نکردن دستور العمل های بهداشتی توسط برخی از شهروندان، و مراجعه بیماران شهرستان های مجاور، تعداد فغوتی ها و بستری نسبت به هفته گذشته با تغییر روبرو بوده است.
نماینده عالی دولت در خصوص نمونه های مثبت تست pcr در بیمارستان و مراکز 16 ساعته و تعداد رهگیری اطرافیان عنوان کرد: در هفته گذشته 146 نفر مراجعه کننده با تست مثبت داشتیم که در دهم الی 17 خرداد این عدد به 144 نفر رسیده است. در خصوص تعدا رهگیری اطرافیان نیز به دلیل تعطیلات از تعداد یک نفر مبتلا به ویروس کرونا و پایش هفت نفر اطرافیان در هفته جاری با کاهش غربالگری به نمونه گیری پنج نفر رسیدیم. کما این که مصوب پیگیری افراد رهگیری شده اشخاص مبتلا به کرونا ویروس به ازای هر نفر، چهار نفر است.
وی درباره گشت های مشترک ستاد مدیریت کرونا اظهار کرد:  از تعداد 422 واحد متعلق به اماکن، مراکز و صنایع بازدید شده، 28 مورد اخطار، 121 مورد تذکر شفاهی دریافت نمودند و 4 عدد پلمپ گزارش شده و 18 نفر به مراجع قضایی معرفی شدند و به 811 نفر آموزش های لازم در خصوص پیشگیری و مراقبت از ویروس کرونا داده شد.
مقام عالی دولت در خصوص تعداد واکسیناسیون عمومی طبق ابلاغیه ستاد مدیریت کرونا افراد در شهرستان گفت: تاکنون هفت هزار و 420 نفردر شهرستان واکسینه شده اند و تزریق اشخاص بالای 70 سال نیز به صورت 100 درصد انجام شده اما اگر شخصی هنوز واکسن براساس رده های سنی اعلام شده دریافت نکرده می توانند به مراکز فعال تزریق واکسن مراجعه کند.

 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 17 خرداد 1400
  • ساعت 15
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم
  • تعداد بازدید 50
  • واحد ارجاع دهنده وب سایت فرمانداری رباط کریم