Aa
دوشنبه 24 خرداد 1400
En Fa
تاریخ : دوشنبه 17 خرداد 1400
کد 131993

رئیس اداره بهزیستی شهرستان ملارد: درخواست های فرزند خواندگی در سال 1400 افزایش یافته است

از ابتدای سال تاکنون 30 درخواست فرزندخواندگی از طریق سامانه مربوطه و توسط کارشناس معاونت امور اجتماعی در حال پیگیری میباشد.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی شهرستان ملارد، داود خادم رئیس اداره با بیان اینکه درخواست های فرزندخواندگی در سه ماه ابتدایی سال 1400 با رشد همراه بوده گفت: درخواست های ثبت شده در سامانه فرزند خواندگی نسب به سال گذشته افزایش یافته است .
وی افزود: با راه اندازی سامانه فرزندخواندگی از ابتدای مهر ماه سال گذشته به آدرس : adoption.behzisti.net پروسه فرزندخواندگی هموارتر گردیده است.
خادم گفت: در سال 99 کل درخواستهای دریافتی 30 مورد بود که این آمار در سه ماه ابتدایی سال 1400 دریافت گردیده که این مسله نشان از آگاهسازی مردم و جامعه در خصوص مسئله فرزندخواندگی و پس از آن سهولت انجام این امور است که میتواند تاثیر شایانی بر روند فرزند پذیری بگذارد.    
مریم طاهرخانی معاونت امور اجتماعی ضمن تاکید بر اهمیت دارا بودن شریط توسط افراد و خانواد های متقاضی گفت: در پروسه واگذاری فرزندان سازمان مهمترین مسئله مورد نظر،  بهبود شرایط کودکان میباشد.
طاهرخانی در ادامه افزود: درخواست های ثبت شده در سامانه توسط کارشناس فرزندخواندگی این معاونت مورد بررسی  دقیق و کارشناسی قرار گرفته و تمامی مراحل از طریق پیامک به متقاضیان اعلام میشود.
وی بیان کرد: پس از تکمیل مدارک و بررسی کارشناسی مواردی چون: بازدید منزل، بررسی سلامت روان، اجازه نامه دادگاه جهت اخذ سرپرستی موقت، طرح موضوع در کمیته فرزندخواندگی شهرستان و قرار گرفتن در لیست دریافت سرپرستی فرزندان انجام میشود.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 17 خرداد 1400
  • ساعت 12
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ملارد
  • تعداد بازدید 47
  • واحد ارجاع دهنده فرمانداری ملارد