Aa
دوشنبه 24 خرداد 1400
En Fa
تاریخ : پنجشنبه 13 خرداد 1400
کد 131899

همزمان با هفتمین مانور سراسری شبکه های برق

مصرف انرژی ادارات و وضعیت شبکه برق تهران در ایام تعطیلات، ارزیابی شد

با هدف افزایش پایداری شبکه برق و جلوگیری از بروز خاموشی، همزمان با هفتمین مانور هماهنگ کشوری، ضمن اصلاح معایب شناسایی شده در تاسیسات برق شهری، عملکرد ادارات پایتخت در مدیریت مصرف انرژی در ایام تعطیلات، مورد رصد و ارزیابی قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ؛ نیروهای اجرایی 22 منطقه برق تهران بزرگ با به کارگیری جدید ترین تجهیزات و خودروهای عملیاتی، ظهر امروز؛ پنج شنبه؛ 13 خردادماه با حضور در سطح شهر تهران، ضمن بازبینی تاسیسات شبکه برق شهری، اقدام به رفع برخی از معایب شناسایی شده، تنظیم بار روشنایی معابر و قطع برق تعدادی از مراکز غیرمجاز استخراج رمزارز کردند.
"حمیدرضا منصوری" معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: اجرای این مانور همزمان با هفتمین مانور سراسری و هماهنگ کشوری انجام شد و در خلال آن به منظور کسب اطمینان از پایدار بودن شبکه برق پایتخت و جلوگیری از بروز هرگونه خاموشی احتمالی، عملکرد ادارات پایتخت در زمینه مدیریت مصرف برق در روزهای غیرکاری و ایام تعطیلات نیز از مرکز کنترل و دیسپاچینگ این شرکت به صورت برخط و زنده، ارزیابی شد.
وی افزود: علاوه بر رصد از راه دور مشترکان اداری با استفاده از کنتورهای هوشمند، نیروهای ارزیاب مناطق 22 گانه برق تهران بزرگ به صورت میدانی نیز به این ادارات اعزام شدند تا با حضور در محل از همکاری مورد انتظار دستگاه های اجرایی در این ایام، اطمینان کسب کنند. 
"منصوری" یادآور شد: تمامی ادارات و دستگاه های اجرایی تهران، موظفند هستند علاوه بر کاهش حداقل 50 درصدی مصرف برق خود در ساعات کاری، در روزها و ساعات غیراداری نیز میزان مصرف برق ساختمان های خود را نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 90 درصد کاهش داده و به میزان 10 درصد پیک مصرف برسانند.
وی با تاکید بر تلاش 24 ساعته کارشناسان این شرکت به منظور تامین برق هموطنان، ضمن قدردانی از همکاری قابل تقدیر مشترکان تهرانی از آنان درخواست کرد با توجه به افزایش دمای هوای کشور، مدیریت مصرف انرژی و خودداری از استفاده همزمان از تجهیزات برقی پرمصرف به ویژه در ساعات 12 الی 18 را بیش از پیش جدی بگیرند تا شاهد خاموشی در سطح این کلان شهر نباشیم.
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 13 خرداد 1400
  • ساعت 16
  • توسط محمدعلی منصوری
  • تعداد بازدید 72