Aa
دوشنبه 24 خرداد 1400
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 12 خرداد 1400
کد 131851

مناسب سازی شهر باغستان برای معلولان

شهردار باغستان عنوان کرد؛ مناسب سازی فضاهای شهری برای استفاده معلولان ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورا و شهرداری باغستان، حسن رنجبر ضمن تاکید بر تداوم مناسب سازی معابر شهری برای معلولان گفت: برای دستیابی به راه حل‌های مناسب سازی، شناخت مشکلات محیط شهری در ارتباط با فرد معلول از جمله مسائل شبکه معابر شهری و تجهیزات آنها نخستین مساله است که با مناسب سازی آن برای فرد معلول، بسیاری از مشکلات این قشر از جامعه حل می‌شود.
 وی در ادامه افزود: وقتی از دید معلولان، سالمندان و افراد ناتوان به فضاهای شهری همچون خیابان‌ها، پارک‌ها، درمانگاه‌ها، بانک‌ها، فروشگاه‌ها، حمل و نقل عمومی و بسیاری دیگر از زیرساخت ها نگاه ‌کنیم ناهمواری‌های بی‌دلیل شهر و تجربه دشوار این قشر از جامعه بخوبی لمس می‌شود.
 شهردار باغستان در ادامه اظهار داشت: امروزه در همه کشورها معلولین جسمی حرکتی و به نوعی بخشی ازجمعیت آن کشور را تشکیل میدهند و نیازمند استفاده از محیط زیست اطرافشان و تردد در اماکن اجتماعی و تفریحی می باشند تا بتوانند احتیاجات روزمره خود را برآورده سازند. لذا مناسب سازی سطح عبور و مرور و کیفیت دسترسی به اماکن و مراکز مختلف، اصلاح ساختمانی و معماری این شهرها در راه رسیدن به استقلال فردی و اجتماعی آنها کمک بزرگی می باشد. در یک شهر سالم باید کلیه شهروندان از کلیه حقوق شهروندی برخوردار گردند و محیط شهری باید ارائه دهنده خدمات بیشتر به اقشار آسیب پذیر باشد تا حقوق این گروه به فراموشی سپرده نشوند .
 لازم به توضیح است در اولین جلسه ستاد مناسب سازی معابر شهرستان شهریار در سال جاری به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری شهرستان شهریار، رئیس اداره بنیاد شهید و اداره بهزیستی شهرستان، نماینده جامعه معلولین و کارشناسان حوزه عمرانی فرمانداری شهرستان شهریار در فرمانداری برگزار شد،از مجموعه اقدامات شهرداری باغستان در راستای مناسب سازی معابر و تسهیل در تردد معلولان و  جانبازان قدردانی شد.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 12 خرداد 1400
  • ساعت 13
  • توسط شهرداری باغستان
  • تعداد بازدید 89