Aa
دوشنبه 24 خرداد 1400
En Fa
تاریخ : دوشنبه 27 ارديبهشت 1400
کد 130955

لایروبی رودخانه دلیچایی در شهرستان فیروزکوه

مدیر امور منابع آب شهرستان فیروزکوه گفت : در راستای ایمن سازی عبور سیلاب در شهرستان فیروزکوه، عملیات لایروبی رودخانه دلیچایی درمحدوده روستای حصاربن در حال انجام است.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "وحید مرادی نسب" با اعلام این مطلب، اظهار کرد: همزمان با بارش های شدید اخیر و سیلابی شدن مسیل ها و با بالا آمدن سطح آب رودخانه دلیچایی، سه اکیپ گشت و بازرسی این امور در مناطق مستعد سیل مستقر و در طی بارندگی و روزهای بعد از آن،  لحظه به لحظه نقاط حادثه خیز را به صورت بازدید میدانی بررسی و جریان سیلاب را رصد می نمودند.
مرادی نسب ضمن قدردانی از تلاش و حضور همه جانبه و مستمر مامورین بازرسی و نظارت واحد آب های سطحی امور منابع آب فیروزکوه، تصریح کرد: این امور با هماهنگی های به عمل آمده و با استفاده از  یک دستگاه بیل مکانیکی زنجیری در محل روستای حصاربن در مجاورت رودخانه دلیچایی اقدام به لایروبی نموده که این عمل تاکنون در حال انجام می باشد.
مدیر امور آب فیروزکوه با تاکید بر اینکه این امور پس از رایزنی های صورت گرفته و با همکاری سایر دستگاه ها در حال رفع موانع از نقاط حادثه خیز می باشد، اظهار کرد : انجام این عملیات به صورت شبانه روزی، موجب پایین آمدن سطح آب رودخانه دلیچایی و کاهش خطر سیل زدگی اراضی حاشیه رودخانه و نیز افزایش ظرفیت آبگذری رودخانه شده است.
وی در ادامه افزود : طی این عملیات 500 متر از بستر رودخانه دلیچایی لایروبی گردید که حجم این لایروبی به میزان 4000 متر مکعب می باشد.
مرادی نسب در پایان خاطرنشان کرد : این امور به واسطه وظیفه ذاتی خود تا پایان رفع معضلات بستر و حریم انجام وظیفه کرده و در کنار مردم است و تلاش دارد با هماهنگی و اقدامات منسجم و بسیج تمامی نیروها ی امور، در جهت تسهیل و روانسازی نقاط حادثه خیز و سیل خیز، زمینه عبور ایمن سیلاب را درمواقع بارش های سیل آسا فراهم نماید.
 
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 27 ارديبهشت 1400
  • ساعت 13
  • توسط شرکت آب منطقه ای تهران
  • تعداد بازدید 73