Aa
دوشنبه 24 خرداد 1400
En Fa
تاریخ : دوشنبه 27 ارديبهشت 1400
کد 130928

فرماندار اسلامشهر خبر داد:

تشکیل کارگروه ویژه جهت شناسایی و برخورد با ساخت و ساز غیرمجاز/ پیشگیری از ساخت و ساز غیر مجاز مهمترین راهبرد این کارگروه است/ در آستانه انتخابات نظارت ها باید بیشتر و جدی تر باشد

فرماندار اسلامشهر از تشکیل کارگروه ویژه جهت شناسایی و برخورد با ساخت و ساز غیرمجاز بر اساس مصوبه شورای تامین خبر داد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر مسعود مرسلپور در جلسه مقابله با ساخت و ساز غیر مجاز شهرستان با اعلام خبر فوق اظهار داشت: در این کارگروه نمایندگان تمامی دستگاههای ذیربط از جمله شهرداری ها، بخشداری ها، جهادکشاورزی، دادگستری و... حضور خواهند داشت و پیشگیری از ساخت و ساز غیر مجاز مهمترین راهبرد این کارگروه خواهد بود.
وی با بیان اینکه در آستانه برگزاری انتخابات 28 خردادماه نظارت ها در حوزه ساخت و ساز غیر مجاز باید بیشتر و جدی تر صورت گیرد گفت: متاسفانه به دلیل برخی موازی کاری ها، اعمال نظرات شخصی، رفتار های تبعیض آمیز و... برای برخی افراد که در حوزه ساخت و ساز غیر مجاز فعال هستند امنیت خاطر ایجاد شده که باید اقدامات قاطعی در این زمینه انجام شود.
فرماندار اسلامشهر با اشاره به برگزاری هفتگی جلسات این کارگروه افزود: شهرداران و بخشداران بصورت هفتگی گزارش کامل و جامعی از وضعیت ساخت و سازهای غیرمجاز حوزه کاری خود ارائه خواهند کرد و تمامی اقدامات در زمینه برخورد با ساخت و سازها و... با هماهنگی اداره بازرسی فرمانداری صورت می گیرد. 
وی ادامه داد: اجرای کامل قانون حفظ اراضی و باغات، اجرای کامل ماده 100 و ماده 99 بررسی آخرین وضعیت حدنگاری اراضی اشخاص حقیقی و حقوقی، تشکیل بانک جامع اراضی با استفاده از داده های دریافتی بازدیدهای هفتگی از اراضی شهرستان و ارائه گزارش به فرمانداری،مقام قضایی و سایر اعضا از جمله دیگر وظایف این کارگروه محسوب می شود.
مرسلپور خاطر نشان کرد: در صورت عدم برخورد به موقع با ساخت و سازهای غیرمجاز و تاخیر در گزارش به مقام قضایی و کارگروه، بالاترین مقام دستگاه مربوطه در قبال ضرر و زیان احتمالی به بیت المال باید پاسخگو باشد تا با معرفی خاطی احتمالی به مراجع قضایی با مسئول مربوطه برخورد قانونی متناسب صورت پذیرد.
وی بر ضرورت معرفی واحدهای مشاور املاک فاقد مجوز و عاملان ساخت و سازهای غیرمجاز توسط بخشداری ها، شهرداریها و دهیاریها به دبیرخانه شورای تامین تاکید کرد و گفت: همچنین شهرداران و بخشداران اقدامات لازم جهت شناسایی مالکان و افرادی که با تخلیه نخاله و آتش زدن درختان، سعی در بایر نشان دادن اراضی کشاورزی به منظور تفکیک غیرقانونی آنها را دارند در دستور کار خواهند داشت.

 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 27 ارديبهشت 1400
  • ساعت 08
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 18
  • واحد ارجاع دهنده فرمانداری اسلامشهر