Aa
دوشنبه 24 خرداد 1400
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 22 ارديبهشت 1400
کد 130776

انسداد 2 حلقه چاه غیر مجاز / جلوگیری از تخلیه سالانه حدود 30هزار متر مکعب آب

مدیر امور منابع آب شهریار از انسداد دو حلقه چاه غیر مجاز و جلوگیری از خروج حدود 30 هزار متر مکعب خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمدرضا گیتی پژوه" با اعلام این خبر، گفت: با تلاش مامورین گشت و بازرسی امور و در راستای صیانت از منابع آبی، دو حلقه چاه غیر مجاز با مجموع عمق 60 متر و دبی 1.5 لیتر بر ثانیه مسدود شد .
وی با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء وتعادل بخشی آب های زیرزمینی پر شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج حدود 30 هزار متر مکعب آب از سفره های زیرزمینی دشت های این شهرستان جلوگیری شد .
گیتی پژوه با اشاره به همکاری تنگاتنگ دستگاه قضا با این امور در جهت برخورد با متخلفین و متجاوزین به منابع آب های سطحی و زیر زمینی، گفت: برداشت های غیر مجاز و بی رویه از سفره های آب زیرزمینی در سال های گذشته، تهران را با خطر خشکسالی و پدیده های خطر آفرینی چون فرونشست مواجه کرده است، لذا همه تلاش ها و برنامه ریزی ها در امور منابع آب شهریار در جهت برخورد با متخلفین و جلوگیری از عواقب ناشی از برداشت های غیرمجاز از آبخوان ها می باشد.
مدیر امور منابع آب شهرستان شهریار در پایان خاطر نشان کرد: این امور بر حسب وظیفه ذاتی خود با هر گونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با جدیت تمام برخورد قانونی خواهد کرد.
 
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 22 ارديبهشت 1400
  • ساعت 14
  • توسط شرکت آب منطقه ای تهران
  • تعداد بازدید 76