Aa
يکشنبه 23 خرداد 1400
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 22 ارديبهشت 1400
کد 130774

توسط امور منابع آب تهران انجام شد؛

توقیف ادوات حفاری غیرمجاز/ جلوگیری از برداشت 19هزارمترمکعب آب در سال

سرپرست امور منابع آب تهران از توقیف ادوات حفاری غیرمجاز و جلوگیری از برداشت 19هزارمتر مکعب آب در سال از سفره های زیر زمینی این امور خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "راما حبیبی" با بیان مطلب فوق، اظهار کرد: این ادوات حفاری غیر مجاز شامل یک دستگاه وینچ بالابر بود که در حال انجام عملیات حفاری یک حلقه چاه غیرمجاز با تلاش واحد بازرسی و نظارت امور منابع آب تهران و پردیس و کارشناسان حقوقی این امور در منطقه شهرک غرب مورد شناسایی و توقیف قرار گرفت.
وی با بیان اینکه ادوات حفاری غیر مجاز توقیف شده، به محل پارکینگ تحت نظارت این امور منتقل گردید، تصریح کرد: همزمان با توقیف اداوات غیر مجاز مذکور، یک حلقه چاه غیر مجاز در حال حفاری نیز مسدود شد که در نتیجه  این اقدام از برداشت 19هزارمتر مکعب آب در سال جلوگیری به عمل آمد.
سرپرست امور منابع آب تهران با بیان اینکه گروه های گشت و بازرسی این امور با هوشیاری کامل در منطقه حضور دارند و هرگونه برداشت غیرمجاز از آب های سطحی و زیر زمینی را رصد نموده و از این اقدام جلوگیری می نمایند، تاکید کرد: بر اساس قانون توزیع عادلانه آب نگهداری و استفاده از ادوات حفاری بدون داشتن مجوز تخلف بوده و با قاطعیت با آن برخورد می شود.
حبیبی در پایان خاطرنشان کرد: هر گونه حفر و بهره برداری از چاه های غیرمجاز و برداشت آب از رودخانه ها بدون مجوز، جرم محسوب شده و امور منابع آب تهران و پردیس با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی برخورد قاطع خواهد کرد.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 22 ارديبهشت 1400
  • ساعت 14
  • توسط شرکت آب منطقه ای تهران
  • تعداد بازدید 76