Aa
يکشنبه 23 خرداد 1400
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 22 ارديبهشت 1400
کد 130746

استاندار تهران: اولویت تخصیص اعتبارات تملک دارایی دستگاه ها، فرمانداری ها و شهرداری های استان تهران مناسب سازی فضاهای شهری باشد

استاندار تهران گفت: کلیه دستگاه های دولتی که در بودجه ۱۴۰۰ اعتبارات تملک دارایی دارند، اولویت هزینه را به امر مناسب سازی اختصاص دهند، ضمن اینکه فرمانداری ها و شهرداری ها نیز این موضوع را مورد توجه قرار دهند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ انوشیروان محسنی بندپی در جلسه مناسب‌سازی ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات شهروندان با اشاره به اینکه مناسب سازی یک موضوع جهانی است اظهار داشت: در کنوانسیون رعایت حقوق معلولان و قانون جامع حمایت از معلولان مناسب‌سازی عنوان شده است تا با مناسب‌سازی، ترددپذیری آسان و ورود به اجتماع، معلولان خود را وابسته دیگران نبینند، البته مناسب سازی شامل سالمندان و برخی از گروه های آسیب پذیر نیز می شود.

وی ادامه داد: بهزیستی در این زمینه وظیفه سنگینی دارد ضمن اینکه به لحاظ قانونی نظارت، پایش و ارزیابی و جنبه های تشویقی و تنبیهی نیز در قانون نهادینه می شود تا این موضوع مهم محقق شود.

استاندار تهران تاکید کرد: کلیه دستگاه های دولتی که در بودجه ۱۴۰۰ اعتبارات تملک دارایی دارند، اولویت هزینه را به امر مناسب سازی اختصاص دهند، ضمن اینکه فرمانداری ها و شهرداری ها نیز این موضوع را مورد توجه قرار دهند که به جهت جنبه اجرایی، این موضوع در شورای برنامه ریزی استان نیز مصوب می شود.

محسنی بندپی سپس با اشاره به تکلیف سازمان استاندارد نسبت به پیگیری استانداردسازی ایستگاه های مترو گفت: کلیه دستگاه ها از جمله شهرداری و بنیاد مسکن که نسبت به صدور مجوز ساخت اقدام می کنند مکلف هستند بر اساس قانون جهت صدور پروانه ساخت و پایان کار حتما مناسب سازی را لحاظ کنند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: سال ۹۸ تخفیف هایی در تاکسی های اینترنتی و وسایل حمل و نقل برای معلولان اعلام شده که این موضوع در شورای ترافیک پیگیری شود.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: باید مناسب سازی در ابعاد مختلف تسریع شود تا توانمندی معلولان به منصه ظهور برسد و دستگاه های مختلف استان بایستی به اقدامات در این زمینه سرعت بخشند.

انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 22 ارديبهشت 1400
  • ساعت 11
  • توسط مجتبی کریمی
  • تعداد بازدید 55