Aa
يکشنبه 23 خرداد 1400
En Fa
تاریخ : سه شنبه 21 ارديبهشت 1400
کد 130701

افتتاح پایگاه امداد و نجات آزادراه تهران- شمال/ درجاتی: افزایش تعداد پایگاه های امداد و نجات بین شهری نقش موثری در کاهش تلفات جاده ای دارد

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران گفت: افزایش تعداد پایگاه های امداد و نجات بین شهری نقش موثری در افزایش ضرایب عملکردی و کاهش تلفات جاده ای دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، منصور درجاتی در مراسم افتتاح پایگاه امداد و نجات آزادراه تهران- شمال اظهار داشت: بر اساس آمارهای جهانی تصادفات جاده ای به عنوان یکی از عوامل مهم در علل مرگ و میر در سطح جهان و ایران می باشد.

وی افزود: وجود آمار بسیار بالای تلفات و همچنین توجه به رتبه بندی گروه های سنی در آمار تلفات جاده ای که گروه سنی 30-21 سال بیشترین تلفات در این میان را دارد توجه به این امر را ضروری و دوچندان می کند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران عنوان کرد: عملکرد جمعیت هلال احمر استان تهران در روند امدادرسانی به حوادث و سوانح ترافیکی، میزان اثر بخشی، افزایش تعداد پایگاه های امداد و نجات بین شهری در افزایش ضرایب عملکردی و همچنین کاهش تلفات انسانی فوتی در صحنه حادثه، کاهش تلفات فوتی در حین انتقال و میانگین رسیدن نیروهای عملیاتی به صحنه حادثه نقش موثری در کاهش تلفات جاده ای دارد.

درجاتی سپس گفت: با توجه به اهمیت و موقعیت استراتژیک آزادراه تهران- شمال، افتتاح پایگاه امداد و نجات نقش موثری در اطمینان بخشی جهت تسریع در خدمات به مسافران در مواقع مختلف دارد.

انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 21 ارديبهشت 1400
  • ساعت 17
  • توسط مجتبی کریمی
  • تعداد بازدید 196