Aa
يکشنبه 23 خرداد 1400
En Fa
تاریخ : سه شنبه 21 ارديبهشت 1400
کد 130699

حسن بیگی: 34 درصد دانش آموزان استان تهران اضافه وزن دارند

رئیس شورای آموزش و پرورش استان تهران گفت: 34 درصد دانش آموزان استان تهران اضافه وزن دارند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، شکراله حسن‌بیگی در جلسه شورای آموزش و پرورش با اشاره به مصوبات ستاد ملی کرونا در برنامه ریزی امتحانات و کلاس های تقویتی دانش آموزان اظهار داشت: مقرر شده است تا کلاس های تقویتی و جبرانی در دوره متوسطه اول طی 10 جلسه و متوسطه دوم 16 جلسه با مبلغی به عنوان هزینه هر واحد پیش بینی شود.

وی افزود: مصوب شد تا برگزاری کلاس های تقویتی و جبرانی برای دانش آموزان بی بضاعت، با تخفیف و برخی به شکل رایگان در نظر گرفته می شود.

رئیس شورای آموزش و پرورش استان تهران در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه  34 درصد دانش آموزان استان تهران دارای اضافه وزن هستند گفت: این آمار در مقطع دوم ابتدایی از سایر مقاطع بیشتر است؛ از این‌رو مصوب شده است تا شناسنامه بهداشت برای سلامت دانش آموزان صادر شود.

حسن بیگی سپس با تاکید بر اینکه کنترل اضافه وزن دانش آموزان باید در برنامه ریزی ها لحاظ شود بیان کرد: مقرر شده است تا در نقشه نوسازی مدارس، مکان ویژه ای برای ایجاد محیط ورزشی در نظر گرفته شود و بودجه لازم از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی پیش بینی شود.

وی در پایان در خصوص اختلاف نظر بین آموزش و پرورش و تامین اجتماعی خاطرنشان کرد: پیشنهاد شد تا موضوع از طریق معاونت حقوقی ریاست جمهوری استعلام شود.

انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 21 ارديبهشت 1400
  • ساعت 14
  • توسط مجتبی کریمی
  • تعداد بازدید 62