Aa
يکشنبه 23 خرداد 1400
En Fa
تاریخ : يکشنبه 19 ارديبهشت 1400
کد 130560

با انسداد 4 حلقه چاه غیر مجاز توسط امور منابع آب اسلامشهر؛

از برداشت غیر مجاز 8 هزار متر مکعب آب از منابع زیرزمینی جلوگیری شد

مدیر امور منابع آب شهرستان اسلامشهر از انسداد 4 حلقه چاه غیر مجازو جلوگیری از برداشت حدود 8 هزار متر مکعب از منابع آب زیرزمینی در محدوده عملکرد این امور خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "عبدالکریم خلجی" با اعلام این مطلب، اظهار کرد: باتلاش اکیپ بازرسی و نظارت امور منابع آب اسلامشهر و با هدف جلوگیری از برداشت غیر قانونی آب از منابع آب های زیرزمینی شهرستان، 4 حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق 193متر پر و مسدود شد.
وی بابیان اینکه این تعداد چاه هادرجهت اجرای طرح احیاء وتعادل بخشی آب های زیرزمینی وصیانت ازمنابع آبی پر شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 8 هزار متر مکعب آب از سفره های زیرزمینی دشت های این شهرستان جلوگیری شد .
خلجی با اشاره به همکاری تنگاتنگ دستگاه قضا با این امور در جهت برخورد با متخلفین و متجاوزین به منابع آب های سطحی و زیر زمینی، گفت: فرونشست جزو خطراتی است که در پی برداشت های غیر مجاز از سفره های آب زیرزمینی اتفاق می افتد و همه تلاش ها و برنامه ریزی ها در جهت جلوگیری از عواقب ناشی از برداشت های غیرمجاز از آبخوان می باشد.
مدیر امور منابع آب شهرستان اسلامشهر در پایان خاطر نشان کرد: این امور بر حسب وظیفه ذاتی خود با هر گونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با جدیت تمام برخورد قانونی خواهد کرد.
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 19 ارديبهشت 1400
  • ساعت 14
  • توسط شرکت آب منطقه ای تهران
  • تعداد بازدید 59