Aa
دوشنبه 24 خرداد 1400
En Fa
تاریخ : يکشنبه 19 ارديبهشت 1400
کد 130554

صندوق حمایت ازتوسعه کشاورزی استان تهران ۹۰هزارتن نهاده در اختیار تشکل ها قرار داد

رییس هیات مدیره صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان تهران اعلام کرد: در سال های ۹۷ تا ۹۹ حدود ۹۰ هزارتن انواع نهاده در اختیار دامداران استان قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، مصطفی جلیلی گفت: استان تهران با یک صندوق استانی و ۱۴ صندوق شهرستانی در امر خدمت رسانی به بهره برداران فعالیت دارد که این صندوق درسال های ۹۶ تا ۹۹ باتوجه به سرمایه اندک خود معادل ۳۱۰میلیارد تومان تسهیلات سرمایه در گردش بصورت قرض الحسنه و مشارکتی در اختیار سهامداران بخش کشاورزی استان تهران قرار گرفت.
وی ادامه داد: صندوق در این سال ها علاوه بر پرداخت تسهیلات کم بهره در تامین نهاده های مورد نیاز دامداران و مرغداران  که همگی از کشاورزان و تشکل های بخش کشاورزی استان است نقش بسزایی داشته است و در این حدود ۹۰ هزارتن نهاده تامین و دراختیار تشکل ها قرار داده است.
جلیلی با بیان اینکه خدمات رسانی بیشتر نیازمند افزایش سرمایه صندوق هاست، گفت: در سال های ۹۷ تا ۹۹ با پیگیری های سازمان جهادکشاورزی وحمایت های مسئولین درقالب موافقتنامه های مبادله شده با سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ۱۶ میلیارد تومان اعتبار تامین که با لحاظ سهم بهره برداران معادل ۴۹ درصد، سرمایه صندوق های استان حدود ۳۲ میلیارد تومان افزایش یافت.
وی خاطرنشان کرد: در سال های اخیر بدلیل نوسانات ارزی قیمت نهاده های دامی با افزایش مواجه شد که صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان تهران در کنار دامداران بود و تلاش کردیم که ضربه ای به چرخه تولیدات دامی وارد نشود.
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 19 ارديبهشت 1400
  • ساعت 13
  • توسط سازمان جهاد کشاورزی استان تهران
  • تعداد بازدید 60