Aa
جمعه 17 ارديبهشت 1400
En Fa
تاریخ : شنبه 11 ارديبهشت 1400
کد 130161

با انسداد 4 حلقه چاه غیر مجاز توسط امور منابع آب شهریار؛ از خروج سالیانه بیش از 39 هزار متر مکعب آب جلوگیری شد

مدیر امور منابع آب شهریار از انسداد چهار حلقه چاه غیر مجاز و جلوگیری از تخلیه بیش از 39 هزار متر مکعب آب در سال از سفره های زیرزمینی دشت های این شهرستان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمدرضا گیتی پژوه" با اعلام این خبر، تصریح کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی این امور و با اخذ دستور قضایی، در جهت اجرای قانون احیا و تعادل بخشی و صیانت از منابع آبی، تعداد چهار حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق 140 متر و آبدهی 2.5 لیتر در ثانیه، پرو مسدود شد.
گیتی پژوه با بیان اینکه با انجام این عملیات، از خروج سالیانه  39 هزار و 300 متر مکعب آب از سفره های زیر زمینی این امور جلوگیری می شود، اظهار کرد: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.
مدیر امور منابع آب شهریار ضمن تاکید بر همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی با این امور در برخورد با متخلفین در حوزه آب های سطحی و زیر زمینی، خاطر نشان کرد: این امور با توجه به وظیفه ذاتی خود بر اساس قانون با هر گونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.
  • نوشته شده
  • در شنبه 11 ارديبهشت 1400
  • ساعت 14
  • توسط شرکت آب منطقه ای تهران
  • تعداد بازدید 60