Aa
جمعه 17 ارديبهشت 1400
En Fa
تاریخ : شنبه 28 فروردين 1400
کد 129349

استاندار تهران: ۲۷۶ طرح بهداشت و‌ درمان استان تهران با ۲۳ درصد پیشرفت فیزیکی؛ تخصیص اعتبار مناسب به طرح های بهداشت و‌ درمان در تهران ضروری است

استاندار تهران با اشاره به ۲۳ درصد پیشرفت فیزیکی ۲۷۶ طرح بهداشت و‌ درمان استان تهران، خواستار تخصیص اعتبار مناسب به طرح های بهداشت و‌ درمان استان شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ انوشیروان محسنی بندپی در جلسه بررسی زیرساخت های بهداشتی استان تهران اظهار داشت: امروز عقب ماندگی استان تهران در زیرساخت بهداشت و‌ درمان و سلامت کاملا مشهود است و این استان در پایگاه های سلامت خانه بهداشت و پایگاه های اورژانس استان تهران کم برخوردار است.

وی ادامه داد: وضعیت خانه بهداشت به ازای هر ۱۰۰۰ نفر ۲۸صدم درصد در استان تهران است و در شاخص کشوری ۸۶ درصد است؛ همچنین در مورد خانه بهداشت شهری هم اختلاف بسیار فاحش است و به ازای هر ۵۱ هزار نفر یک خانه بهداشت در استان داریم.

استاندار تهران عنوان کرد: تعداد ۲۷۶ طرح درمانی توسط سه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، ایران و‌ تهران در حوزه بهداشت و‌ درمان در استان‌ تهران تعریف شد که متاسفانه در مجموع ۲۳ درصد این طرح ها پیشرفت فیزیکی دارند.

محسنی بندپی سپس با بیان اینکه بالاترین حجم خدمات به مراجعین در سطح ملی را در بیمارستان های تهران شاهدیم خاطرنشان کرد: بالاترین جمعیت اتباع خارجی و همچنین بالاترین درصد سکونتگاه های غیررسمی را در استان تهران شاهدیم و همین موضوع نشان می دهد که زیرساخت های بهداشت و درمان تهران به هیچ عنوان با جمعیت این استان تناسبی ندارد.

انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در شنبه 28 فروردين 1400
  • ساعت 11
  • توسط مجتبی کریمی
  • تعداد بازدید 56