Aa
جمعه 17 ارديبهشت 1400
En Fa
تاریخ : سه شنبه 24 فروردين 1400
کد 129237

ثبت‌نام ۱۹۲ داوطلب برای انتخابات شورای روستا در بخش کهریزک

بخشدار کهریزک از ثبت نام ۱۹۲ داوطلب برای شرکت در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی روستاها و تیره عشایری در سطح بخش کهریزک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بخشداری کهریزک، امین بابایی با اشاره به پایان مهلت ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراهای روستاها اظهار کرد: این مرحله از ثبت نام داوطلبان از ۱۶ فروردین شروع و تا ۲۲ همین ماه به مدت یک هفته ادامه داشت و خوشبختانه در این دوره شاهد حضور پرشور داوطلبان بودیم.

وی افزود: در این دوره در مجموع ۱۹۲ نفر برای شرکت در انتخابات شوراهای روستاها ثبت نام کردند و در صورت تایید صلاحیت تمامی این افراد، هم اکنون شرایط برگزاری انتخابات در تمامی روستاهای واجد شرایط مهیا است.

بخشدار کهریزک با اشاره به وجود ۱۶ روستا در بخش کهریزک تصریح کرد: شمار ثبت‌نام حضوری داوطلبان در انتخابات شوراهای اسلامی روستایی در بخش کهریزک ۱۷۷ نفر و غیرحضوری ۱۵ نفر بود.

بابایی با اشاره به مشارکت زنان در ثبت نام انتخابات شوراهای روستا گفت: طی ثبت نام داوطلبان در این دوره از انتخابات، ۱۵۰ نفر آقا و ۴۲ نفر خانم ثبت نام کردند که از مجموع ۱۹۲ داوطلب، حدود ۲۲ درصد آنها را بانوان تشکیل می دهند.

وی در ادامه بیان کرد: ۵نفر با مدرک کارشناسی ارشد، ۲۷نفر با مدرک کارشناسی، ۱۴نفر با مدرک کاردانی، ۷۹نفر با مدرک دیپلم، ۵نفر با مدرک متوسطه، ۱نفر با تحصیلات حوزوی، ۲۹نفر با تحصیلات راهنمایی و ۳۲نفر با تحصیلات ابتدایی در ششمین دوره از انتخابات شوراهای اسلامی روستاهای بخش کهریزک ثبت نام کردند.

بخشدار کهریزک در پایان استقبال متقاضیان از عضویت در شوراهای روستایی را خوب دانست و خاطرنشان کرد: میزان آمار ثبت نام داوطلبان نوید مشارکت پرشوری را می دهد و تلاش می کنیم با بسترسازی مناسب این مهم محقق شود و با حضور گسترده مردم در انتخابات این رویداد مهم سیاسی به خوبی برگزار شود.

  • نوشته شده
  • در سه شنبه 24 فروردين 1400
  • ساعت 10
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ری
  • تعداد بازدید 50
  • واحد ارجاع دهنده وب سایت فرمانداری ری