Aa
جمعه 17 ارديبهشت 1400
En Fa
تاریخ : سه شنبه 24 فروردين 1400
کد 129198

فرماندار اسلامشهر خبر داد: نام نویسی 245 داوطلب در انتخابات شوراهای اسلامی روستا/ اعلام نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان توسط هیات اجرایی خلاف قانون و اخلاق اسلامی است

فرماندار اسلامشهر گفت: 245 داوطلب در انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی روستاهای بخش های مرکزی، چهاردانگه و احمدآباد مستوفی نام نویسی کردند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر مسعود مرسلپور با بیان اینکه انتخابات شوراهای اسلامی روستا در ۱۰ روستای بخش مرکزی، ۶ روستای بخش چهاردانگه و ۵ روستای بخش احمدآباد مستوفی برگزار خواهد شد، اظهار داشت: 118 داوطلب برای شوراهای روستاهای بخش مرکزی، 76 داوطلب برای شوراهای روستاهای بخش چهاردانگه و 51 داوطلب نیز برای شوراهای روستاهای بخش احمدآباد مستوفی نام نویسی کردند.
وی با بیان اینکه بر اساس مواد قانونی و تبصره های مربوطه پس از بررسی صلاحیت داوطلبان در هیات اجرایی در موعد قانونی مقرر، صورتجلسه مربوطه در اختیار هیات نظارت قرار می گیرد گفت: اعلام نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان توسط هیات اجرایی در این برهه از زمان خلاف قانون و اخلاق اسلامی است.
رئیس هیات اجرایی انتخابات شهرستان ادامه داد: پس از اتمام بررسی صلاحیت داوطلبان در هیات نظارت نیز نتیجه تایید یا ردصلاحیت ها به شخص داوطلبان ابلاغ خواهد شد تا افرادی که رد صلاحیت شدند اگر اعتراضی دارند در موعد قانونی بتوانند اعتراضشان را مطرح کنند.
وی خاطر نشان کرد: حقوق قانونی داوطلبان ایجاب می کند تا پیش از صدور آگهی مربوط به انتخابات و اعلام رسمی اسامی داوطلبان، اطلاع رسانی در خصوص افراد رد یا تایید صلاحیت شده صورت نگیرد.
مرسلپور با اشاره به تلاش ضدانقلاب و رسانه های معاند برای تاثیر گذاری در انتخابات و کاهش میزان مشارکت مردم در پای صندوق های رای افزود: خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان می توانند با امید آفرینی و تبیین اهمیت مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، به دور از تبلیغات زودهنگام برای داوطلبان انتخابات شوراها، در افزایش شور و نشاط سیاسی در شهرستان نقش بسزایی ایفا کنند.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 24 فروردين 1400
  • ساعت 18
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 94
  • واحد ارجاع دهنده فرمانداری اسلامشهر