Aa
جمعه 17 ارديبهشت 1400
En Fa
تاریخ : سه شنبه 24 فروردين 1400
کد 129192

وزیر راه و شهرسازی: سرعت پیشرفت طرح اقدام ملی مسکن به مشارکت مردم بستگی دارد 

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه از این ماه شاهد افتتاح مداوم واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی خواهیم بود، گفت: سرعت پیشرفت این طرح به میزان مشارکت مردم بستگی دارد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر، محمد اسلامی، در حاشیه مراسم آغاز عملیات اجرایی پروژه ۸۰۰ واحدی طرح اقدام ملی مسکن در اسلامشهر با اشاره به اقدامات این وزارتخانه برای پیشبرد این طرح گفت: در وزارت راه و شهرسازی طرح اقدام ملی مسکن با برنامه‌ریزی برای شناسایی متقاضیان واقعی و تعیین زمین‌های مرغوبی که در بافت شهری هستند، برنامه‌ریزی شده است.
وی ادامه داد: فرآیندی که برای شناسایی متقاضیان، تعیین زمین، اخذ پروانه، هماهنگی برای تامین منابع بانکی، تشکیل پرونده مردم و انعقاد قرارداد برای تعیین آورده و تسهیلات بانکی در قالب پروژه‌ها تعریف شد، از جمله اقدامات اجرایی طرح اقدام ملی قلمداد می‌شود.
اسلامی با اشاره به پروژه‌های متفاوتی که در قالب طرح اقدام ملی مسکن تعریف شده است، گفت: تا امروز به یاری خدای متعال در همه شهرهای کشور پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن تعریف شده‌اند. 
این عضو کابینه دوازدهم در ارتباط با تعداد واحدهای در دست احداث طرح اقدام ملی مسکن گفت: تعداد پروژه‌های کاملا فعال تا امروز از ۵۳۰ هزار واحد عبور کرده است. این پروژه‌ها در مراحل مختلف هستند، پروژه‌هایی که زودتر شروع شد و سریع‌تر پیش برده شدند، به افتتاح رسیدند. مانند پروژه‌ای که هفته گذشته در یزد افتتاح شد. از این ماه به بعد ما به صورت منظم شاهد افتتاح و بهره‌برداری از واحدهای مسکونی خواهیم بود.
وی ادامه داد: هرچه قدر مردم عزیز سریع‌تر منابعی که در تعهدشان است و سهم آورده خود را به حساب واریز کرده و ازپروژه‌ها پشتیبانی کنند، به طور طبیعی پروژه‌ها سریع‌تر تکمیل شده و مردم نیز واحدهای مسکونی خود را سریع‌تر تحویل می‌گیرند.
وزیر راه و شهرسازی در ادامه  از تکمیل مسکن مهر به عنوان یکی دیگر از اقدامات دولت برای تامین واحدهای مسکونی یاد کرد و گفت:  در دولت نهم و دهم ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر طرح‌ریزی شده بود که از سال ۹۰ و ۹۱ تحویل آن‌ها به صورت عملیاتی شروع شده است. امروز از این ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد، کمتر از ۳۰ هزار واحد در حال تکمیل است که به زودی تمام شده و به مردم تحویل داده خواهد شد.
اسلامی در مورد زمان تکمیل مسکن مهر گفت: در این دولت تکمیل و تحویل واحدهای مسکن مهر از ۲ میلیون و ۸۰ هزار عبور کرده است. امروز اعلام می‌کنیم که درهمین چند ماه آینده که فرصت خدمت دولت دوازدهم باقی است، پرونده مسکن مهر بسته خواهد شد و ما پروژه‌ای به اسم مسکن مهر نخواهیم داشت. 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 24 فروردين 1400
  • ساعت 15
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 220
  • واحد ارجاع دهنده فرمانداری اسلامشهر