Aa
جمعه 17 ارديبهشت 1400
En Fa
تاریخ : سه شنبه 24 فروردين 1400
کد 129183

کوچ بهاره عشایر شهرستان ری آغاز شد

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان ری گفت: کوچ بهاره عشایر مال‌رو این شهرستان با مساعد شدن هوا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با شیوع ویروس کرونا به دشت لار در دامنه‌های رشته کوه البرز آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، جبرئیل برادری در این باره اظهار داشت: کوچ بهاره عشایر شهرستان ری امسال از ۱۵ فرودین ماه با رعایت شیوه نامه های بهداشتی آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه شهرستان ری دارای ۲۰۰ خانوار عشایر از چهار ایل هداوند، کلهر، طایفه عرب صحنـایی و کلکوهی است، خاطرنشان کرد: عشایر این شهرستان با نگهداری از ۳۵ هزار راس دام سبک (گوسفند و بز) و تولید سالانه یکهزار و ۴۰۰ تن گوشت قرمز نقش بسزایی در تامین گوشت قرمز استان تهران دارند.

برادری ادامه داد: خوشبختانه تاکنون هیچگونه گزارشی مبنی براینکه فردی از عشایر شهرستان ری به ویروس کرونا مبتلا شوند به دست نیامده ولی با این حال اداره جهاد کشاورزی با همکاری سایر دستگاه های بهداشتی شهرستان بر سلامت این افراد نظارت داشته است.

وی با اشاره به اینکه جهاد کشاورزی شهرستان ری در زمان کوچ عشایر طرح "پشتیبانی کوچندگان" را اجرا می کند، افزود: در این طرح خدماتی از جمله تامین آب آشامیدنی بهداشتی، تامین آب شرب و واکسیناسیون دام و بازگشایی ایل راه ها انجام می شود.

برادری خاطرنشان کرد: حمام های ضد کنه برای گوسفندان نیز در جهت سلامت دام های عشایر در طول مسیر کوچ توسط جهاد کشاورزی راه اندازی شده، ضمن اینکه ایل راه ها بازگشایی و نهاده های دامی نیز تامین شده است.

  • نوشته شده
  • در سه شنبه 24 فروردين 1400
  • ساعت 13
  • توسط سازمان جهاد کشاورزی استان تهران
  • تعداد بازدید 86