Aa
يکشنبه 22 فروردين 1400
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 18 فروردين 1400
کد 128876

دستورکار اقتصادی استان تهران در راستای اشتغالزایی/ عسگری: لزوم تحقق شعار سال؛ استان تهران رتبه نخست در حوزه سرمایه گذاری خارجی را کسب کرد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: سیاست سال جاری حوزه اقتصادی تداوم اقدامات سال گذشته جهت صیانت از تولید، احیای واحدهای راکد، افزایش ظرفیت تولید و توسعه اشتغال می باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ حشمت الله عسگری در نخستین جلسه شورای اداری استان تهران در سال ۱۴۰۰ با اشاره به مهم‌ترین اقدامات حوزه اقتصادی اظهار داشت: مهم ترین شاخص حوزه اقتصادی کاهش مستمر نرخ بیکاری در استان تهران است که در سال ۹۹ به ۷.۲۵ درصد رسید.

وی ادامه داد: تعیین تکلیف شهرک پوشاک از دغدغه‌های مهم استان بود که حل شده و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود و همچنین چندین پروژه شاخص و زیربنایی در حوزه تامین آب و تعیین تکلیف مجتمع های صنفی انجام شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران عنوان کرد: سال گذشته در اوج تحریم ها ۲۶ مجوز سرمایه گذاری خارجی با اعتباری بالغ بر ۱.۲ میلیارد دلار در استان تهران انجام شده که رتبه نخست را در کشور داشتیم. به علاوه تحقق ۱۲۴ درصدی عملکرد اشتغال و ارائه ۲۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید و ۷۴۰ میلیارد تومان تسهیلات تبصره ۱۸ و در مجموع اقدامات مناسب در حوزه منابع داخلی و تسهیلات سیستم بانکی رخ داده است.

عسگری سپس گفت: برنامه احیای واحدهای تولیدی در دستور کار قرار گرفته که بیش از ۳۲۲ واحد راکد در شهرک‌های صنعتی فعال شدند و امسال نیز احیای ۸۴۰ واحد غیرفعال در دستور کار قرار دارد؛ در حوزه ساماندهی آرد نیز اقدامات خوبی انجام شده است.

وی عنوان کرد: نامگذاری امسال به عنوان تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی‌ها؛ تکلیف دستگاه‌ها را مشخص کرده است که در زمینه پشتیبانی و مانع زدایی ها دستگاه برنامه های مشخصی ارائه دهند به ویژه در این زمینه‌ها بانک‌ها نقش محوری دارند و هر دستگاهی در حوزه خودش باید قدم‌های مهمی در این زمینه بردارد.

معاون استاندار تهران با اشاره به اینکه دستگاه ها نسبت به مصوبات ستادهای مختلف حوزه اقتصادی بی تفاوت نباشند خاطرنشان کرد: اصلاح قانون استقرار صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتری، ساماندهی شهرک ها و لکه های صنعتی، اصلاح زیرساخت‌ها در شهرک‌ها، لزوم ارائه عملکرد دستگاه‌ها در سامانه‌های دادور، یاور و پیشخوان باید انجام شود.

عسگری خاطرنشان کرد: جلسات تنظیم بازار نیز به صورت مستمر برگزار می شود هرچند در حوزه مرغ مشکلاتی به وجود آمده اما خوشبختانه با عرضه گسترده مرغ و اقدامات موثر در این زمینه مشکلات حل شده؛ به علاوه سیاست سال جاری حوزه اقتصادی تداوم اقدامات سال گذشته جهت صیانت از تولید، احیای واحدهای راکد، افزایش ظرفیت تولید و توسعه اشتغال می باشد.

انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 18 فروردين 1400
  • ساعت 16
  • توسط مجتبی کریمی
  • تعداد بازدید 69