Aa
يکشنبه 22 فروردين 1400
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 18 فروردين 1400
کد 128865

ممنوعیت های کرونایی در شهرستان رباط کریم به جایگاه نخست خود بازگشت/ آموزش همگانی یکی از رموز موفقیت در شکست ویروس کرونا

فرماندار رباط کریم گفت: از حیث بیمار یابی، شناسایی، درمان، حمایت، پشتیبانی و مشارکت مردم و دستگاه اجرایی و خدمات رسان در کشور موفق عمل نموده ایم.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم، نظام ملکشاهی در نخستین جلسه ستاد مدیریت مقابله با کرونا ویروس شهرستان رباط کریم در سال 1400 که با مسئولان دستگاه های مسئول شهرستان با حفظ پروتکل های بهداشتی برگزار شد، ضمن تبریک روز جهانی بهداشت و هفته سلامت، و نامگذاری سال جاری توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) به نام مدافعین سلامت، در خصوص پیشگیری از شیوه پیک چهارم کرونا ویروس در شهرستان بیان کرد: در سال گذشته جزو شهرستان های خوب در کشور بودیم که توانستیم در بازه ای کوتاه از رنگ قرمز کرونا به آبی تبدیل وضعیت دهیم اما از 15 اسفند ماه که مسافرت ها، خریدهای نوروزی و پیوست آن دیدارهای عیدانه آغاز شد، دوباره به جایگاه ابتدایی باز گشتیم و الان نقطه سر خط هستیم و باید با تلاش شبانه روزی مضاعف دوباره وضعیت شهرستان را به جایگاه پیشین باز گردانیم.
رئیس ستاد مقابله با کرونا در شهرستان با تاکید بر وحدت و همدلی دوباره خواهان آموزش های همگانی اجتماعی و فرهنگی شد و عنوان کرد: فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش، شهرداری ها، دهیاران، اهالی رسانه و تمامی دستگاه های شهرستان در بحث آموزش مجازی، نصب بنر در فضای شهری، توجیه مردم، تشویق به در خانه ماندن، رعایت پروتکل های بهداشتی و دیگر موارد بیش از پیش فعال شوند.
نماینده عالی دولت در خصوص بازگشت ممنوعیت ها عنوان کرد: مشاغل گروه های 2، 3 و 4 طبق اعلام ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا به مدت دو هفته تعطیل خواهند بود. منع رفت و آمد و تردد شبانه، جمع آوری بازارهای روز، تجمع دستفروشان، ضد عفونی معابر، اکیپ های گشت بر اصناف و اماکن، تعطیلی رستوران ها حتی به صورت بیرون بر و دیگر موارد  به جد و سختگیرانه دنبال خواهد شد. از این روی هیچ گونه کم کاری از مسئولی پذیرفته نخواهد بود.
گفتنی است، جلسات ستاد ملی مقابله با کرونا هر یک روز در میان، در محل شبکه بهداشت و درمان با رعایت آیین نامه های بهداشتی تا اطلاع ثانوی به صورت مستمر ادامه خواهد داشت.

 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 18 فروردين 1400
  • ساعت 13
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم
  • تعداد بازدید 39
  • واحد ارجاع دهنده وب سایت فرمانداری رباط کریم