Aa
يکشنبه 22 فروردين 1400
En Fa
تاریخ : سه شنبه 17 فروردين 1400
کد 128736

با انسداد 7 حلقه چاه غیر مجاز توسط امور آب فیروزکوه؛ از برداشت سالانه 220 هزار متر مکعب آب جلوگیری شد

مدیر امور منابع آب فیروزکوه از انسداد 7 حلقه چاه غیر مجاز و جلوگیری از برداشت سالانه 220 هزار متر مکعب آب خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "وحید مرادی نسب" با اعلام مطلب فوق افزود: با تلاش واحد حقوقی و با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستورقضایی از دادستان عمومی و انقلاب شهرستان فیروزکوه تعداد 7حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در اراضی روستای  لاسم چشمه، مهن، لزور و فیروزکوه در مجموع به عمق 130 متر و با دبی 15 لیتر برثانیه پر و مسدود گردید.
وی با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی  و صیانت از منابع آبی دشت های این شهرستان مسدود شده است، تصریح کرد: با انجام این عملیات از خروج 220 هزار متر مکعب آب از سفره های زیرزمینی دشت فیروزکوه جلوگیری شده است.
مرادی نسب در ادامه افزود : طی این عملیات همچنین تعداد 4 حلقه چاه غیر مجاز شناسایی و 58 اخطاریه نیز در بخش آب های سطحی و زیرزمینی صادر شد.
 مدیر امور منابع آب فیروزکوه  در پایان ضمن تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: این امور بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 17 فروردين 1400
  • ساعت 09
  • توسط شرکت آب منطقه ای تهران
  • تعداد بازدید 55