Aa
يکشنبه 22 فروردين 1400
En Fa
تاریخ : شنبه 14 فروردين 1400
کد 128600

در ایام تعطیلات نوروز توسط امور آب اسلامشهر صورت گرفت:

جلوگیری از تخلیه بیش از چهار هزار متر مکعب آب از سفره های زیر زمینی

مدیر امور منابع آب اسلامشهر از انسداد یک حلقه چاه غیر مجاز و جلوگیری از تخلیه بیش از چهار هزار متر مکعب آب از سفره های زیر زمینی این امور خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "عبدالکریم خلجی" با بیان این مطلب گفت: با توجه به اهمیت حفاظت و مراقبت از منابع آب های سطحی و زیر زمینی و جلوگیری از هرگونه تصرف به این منابع ارزشمند، در ایام تعطیلات نوروز اکیپ های گشت و بازرسی این امور نسبت به انسداد یک حلقه چاه غیر مجاز با دبی 0.5 لیتر بر ثانیه اقدام نمودند.
خلجی با بیان اینکه با انجام این عملیات از خروج سالانه 4.2 هزار متر مکعب آب جلوگیری خواهد شد، افزود: در ایام کشیک تعطیلات نوروز، دو مورد چاه غیر مجاز نیز شناسایی و نسبت به صدور چهار مورد اخطاریه به متخلفین اقدام به عمل آمد.
وی با اشاره به نصب چهار مورد تابلو هشدار سیلاب در حاشیه رودخانه های حوزه عملکرد این امور، اظهار کرد: طی مدت یاد شده با توجه به احتمال بارش باران های سیل آسا، در جهت جلوگیری از وقوع سیلاب، 13 مورد رصد و پایش در حواشی رودخانه های کن و کرج توسط اکیپ های گشت و بازرسی این امور انجام شد.
خلجی با بیان اینکه با هدف مدیریت برداشت آب از چاه های دارای پروانه بهره برداری، هفت چاه مجاز نیز  تحت کنترل و بهره برداری قرار گرفت، تصریح کرد:  امور منابع آب اسلامشهر، بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.                                                                         
 
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 14 فروردين 1400
  • ساعت 13
  • توسط شرکت آب منطقه ای تهران
  • تعداد بازدید 69