Aa
شنبه 28 فروردين 1400
En Fa
تاریخ : دوشنبه 2 فروردين 1400
کد 128333

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور : 12 هزار نجاتگر جمعیت هلال احمر در سطح کشور آماده باش هستند/ تجهیز پایگاه اقماری چناران دماوند نقطه اتکا در زمان وقوع حوادث محسوب می‌شود

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور با بیان اینکه 12 هزار نجاتگر جمعیت هلال احمر در سطح کشور آماده باش هستند، گفت: تجهیز پایگاه اقماری چناران دماوند نقطه اتکا در زمان وقوع حوادث محسوب می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند، محمدحسن قوسیان مقدم در بازدید از پایگاه امداد و نجات جمعیت هلال احمر شهرستان دماوند اظهار داشت: امروز از چند پایگاه امداد جاده‌ای و انبارهای امداد جمعیت هلال احمر در مسیر پاکدشت، دماوند و تهران به همراه مدیرعامل و رئیس سازمان امداد و نجات کشور بازدیدی انجام شد.

وی افزود: خوشبختانه وضعیت انبارهای امدادی به عنوان پشتیبان تهران در شرایط مناسب و مطلوبی قرار دارد و امید است در سال 1400 با دریافت کمک‌های بیشتر از دولت تجهیز انبارها را ادامه دهیم.

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور گفت: در پایگاه‌های امدادی نیروها در آماده باش 100 درصدی قرار دارند، اما کماکان مردم را به مسافرت کمتر توصیه می کنیم تا بعد از عید از کرونا به سلامت عبور کنیم.

قوسیان مقدم ادامه داد: در هر صورت نیروهای امدادی در جاده‌ها آماده باش هستند تا چنانچه ضرورتی پیش آمد، کمک رسانی و امداد و نجات انجام شود.

وی بیان کرد: حدود 12 هزار نجاتگر جمعیت هلال احمر در سطح جاده‌های کل کشور در حال آماده باش برای کمک رسانی هستند.

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور گفت: پایگاه‌های امداد و نجات دماوند، پاکدشت، حسن آباد و دیگر پایگاه‌های اقماری نقطه اتکا و امید ما در روزهای بحرانی و در زمان وقوع حوادث هستند.

قوسیان مقدم عنوان کرد: هر قدر بتوانیم انبارها را در تهران خالی کرده و با شرایط ایمنی به سمت پایگاه‌های اقماری منتقل کنیم، بهتر خواهد بود تا در روزهای حوادث و بحرانی امدادرسانی از مسیرهای مختلف به سمت تهران میسر باشد.

وی با اشاره به بازدید از پایگاه‌های اقماری بیان کرد: شرایط مناسب این پایگاه‌ها و آمادگی عوامل امدادی فعال و پرتلاش موجب دلگرمی هلال احمر است.

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور تصریح کرد: در هر کدام از پایگاه‌های امداد و نجات با حضور رئیس سازمان امداد و نجات و مدیرعامل استانی و رئیس شعبه، نشست خصوصی با امدادگران برگزار کردیم تا از نزدیک با شرایط و مشکلات موجود آشنا شویم.

انتهای پیام/

  • نوشته شده
  • در دوشنبه 2 فروردين 1400
  • ساعت 09
  • توسط روابط عمومی-سعید خانی فرمانداری شهرستان دماوند
  • تعداد بازدید 163
  • واحد ارجاع دهنده وب سایت فرمانداری دماوند