Aa
يکشنبه 22 فروردين 1400
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 27 اسفند 1399
کد 128241

قالیباف: ضرورت استفاده از ظرفیت های مردمی در جهت فقرزدایی/ رفع مشکلات کشور با تکیه بر مردم‌داری و مرد‌م‌باوری امکان پذیر است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: رفع مشکلات کشور باید با بهره‌گیری از روش‌های روز دنیا بر پایه هوشمندسازی و شفاف‌سازی کنار مردم‌داری و مردم‌باوری انجام شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان پیشوا، محمدباقر قالیباف در مراسم واگذاری واحدهای مسکونی به مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) در شهرستان پیشوا بیان داشت: تفاوت جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان یک کشور اسلامی با دیگر کشورها که با فرهنگ غربی اداره می‌شوند، در این است که آنها کارهایشان به‌صورت فردمحوری مدیریت می‌شود اما جامعه اسلامی در بحث کمک و حمایت از مردم به‌صورت جریانی و حرکت اجتماعی اقدام می‌کند. 

وی افزود: انقلاب اسلامی با تکیه بر دو رکن اساسی، سنت الهی و مردم‌باوری به پیروزی رسید، ازاین‌رو شکستن فقر و حل مشکلات اقتصادی نیز با همین رویکرد قابل اجراست.

قالیباف گفت: رفع مشکلات کشور از طریق مردم و حضور مسئولانه آنها محقق شده است و طبیعی است که این کار باید با بهره‌گیری از روش‌های روز دنیا بر پایه هوشمندسازی و شفاف‌سازی کنار مردم‌داری و مردم‌باوری انجام شود تا بتوانیم با کم‌ترین هزینه، بیشترین کارآمدی و اثرگذاری را داشته باشیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: از قبل از پیروزی انقلاب تا امروز، تمام حرکت‌هایی که مبتنی بر سنت الهی و حضور مردم بود، منجر به موفقیت شده است و هر جا مردم را حذف کردیم، در آن به مشکل برخورده‌ایم، بر این اساس باید روز به روز شاهد توانمندسازی مددجویان و کوچکتر شدن سازمان و کاهش هزینه‌های آن شویم و این مهم باید هر سال و هر ماه کنترل شود.

وی اظهار کرد:  کاهش تعداد خانواده‌های مددجو نیز نشانگر این است که کارها در مسیر صحیح انجام شده است، البته بزرگ‌تر شدن این نهاد افتخار نیست و نشان‌دهنده ضعف است.

قالیباف گفت: باید تلاش کنیم مددجویان در یک بازه زمانی مشخص به‌لحاظ مادی، فرهنگی و تربیتی رشد کنند و باقی مسیر زندگی‌شان را خودشان ادامه دهند. اگر چنین نشد، اشکالی در کار وجود دارد که باید برطرف شود و این حرکت امکان‌پذیر نیست، مگر اینکه از بزرگترین سرمایه اجتماعی یعنی اعتماد مردم، خیّرین و مددجویان بهره‌مند شویم تا بتوانیم این بار سنگین را به‌دوش بکشیم.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 27 اسفند 1399
  • ساعت 16
  • توسط فرمانداری پیشوا فاطمه میرزائی
  • تعداد بازدید 180
  • واحد ارجاع دهنده فرمانداری پیشوا