Aa
يکشنبه 22 فروردين 1400
En Fa
تاریخ : سه شنبه 12 اسفند 1399
کد 127270

توسط امور منابع آب شهرستان فیروزکوه انجام شد؛ جلوگیری از خروج سالانه 99 هزار متر مکعب آب از سفره های زیر زمینی

مدیر امور منابع آب فیروزکوه از انسداد یک حلقه چاه غیرمجاز در روستای لزور و جلوگیری از خروج 99 هزار متر مکعب آب در سال خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "وحید مرادی نسب" با اعلام این مطلب، اظهار کرد: با تلاش واحد حقوقی و با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستورقضایی از دادستان عمومی و انقلاب شهرستان فیروزکوه، یک حلقه چاه غیرمجاز به عمق 45 متر و دبی 5 لیتر در ثانیه پر و مسلوب المنفعه گردید.
مرادی نسب با بیان اینکه این چاه در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی دشت پر و مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 99 هزار متر مکعب آب در سال، از سفره های زیرزمینی دشت فیروزکوه جلوگیری شده است.
مدیر امور منابع آب فیروزکوه با اشاره به اینکه در ماه اخیر تعداد 10 حلقه چاه غیر مجاز شناسایی و 75 فقره اخطاریه در بخش آبهای سطحی و زیرزمینی صادر شده است، تصریح کرد: طی این مدت تعداد 115 حلقه چاه مجاز نیز مورد کنترل و بازدید دوره ای قرار گرفته است.
مدیر امور منابع آب فیروزکوه در پایان خاطرنشان کرد : این امور بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.
 
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 12 اسفند 1399
  • ساعت 14
  • توسط شرکت آب منطقه ای تهران
  • تعداد بازدید 84