Aa
يکشنبه 22 فروردين 1400
En Fa
تاریخ : دوشنبه 11 اسفند 1399
کد 127199

تلاش شبانه روزی کارشناسان بهداشت محیط در اجرای بسیج ملی مقابله با کرونا

کارشناس مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان رباط کریم گفت: کارشناسان و بازرسان خدوم حوزه‌ی بهداشت محیط این شبکه، تا پایان بهمن ماه امسال، در اجرای بسیج ملی مقابله با کرونا؛ 28378 مورد بازرسی را انجام دادند.
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان رباط کریم، محمد غفوری؛ کارشناس مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان رباط کریم در مصاحبه با روابط عمومی این شبکه ضمن تأکید بر استفاده از تمامی پتانسیل‌ها و امکانات برای ارائه‌ی خدمات مطلوب در بسیج ملی مقابله با کرونا، خاطر نشان کرد: از آغاز اجرای بسیج ملی مقابله با کرونا (11 اسفند 98) تا پایان بهمن ماه امسال، تعداد بیست و هشت هزار و 378 مورد بازدید از اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی انجام شد که در همین راستا تعداد هزار و 112 اخطاریه بهداشتی صادر و دویست و 85 واحد غیرمجاز پلمب و همچنین تعداد ششصد و  75 پرونده متخلفین بهداشتی نیز به مراجع قضائی ارجاع داده شد.
همچنین 105 مورد بازرسی و گشت مشترک با سازمان ها و دستگاه های اجرایی و نظارتی هم طراز از جمله ادارات فرمانداری، صنعت ,معدن و تجارت، شبکه دامپزشکی، اداره اماکن نیروی انتظامی، اطاق اصناف و اتحادیه های صنفی و تعزیرات حکومتی صورت گرفته ست.
وی در ادامه افزود: برای پیشگیری از انتقال بیماری، با پیگیری و آموزش‌های بازرسان پر تلاش و خدوم شبکه بهداشت ودرمان رباط کریم، 96 امکنه نیز اقدام به حذف عرضه قلیان نموده اند.
مهندس غفوری گفت: تا پایان بهمن ماه امسال، 71 مورد نمونه برداری از مواد غذایی سنتی و صنعتی، 1325 مورد نمونه برداری میکروبی و شیمی از آب آشامیدنی و همچنین 17183 مورد سنجش کلر باقیمانده آب شرب ، انجام شده است.
کارشناس مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان رباط کریم به تشدید نظارت بر مراکز تهیه، طبخ و توزیع مواد غذایی از جمله نانوایی‌ها، رستوران‌ها و قنادی ها و فروشگاه‌های زنجیره ای اشاره و تصریح کرد: نظارت بر رعایت موازین بهداشت فردی و نظافت و گندزدایی سطوح ، آموزش و پیگیری خانواده مبتلایان به کووید-19 و همچنین آموزش به نمایندگان ارگانها و سازمان‌های مختلف و نظارت بر نحوه‌ی گندزدایی سطوح، ابزار و وسایل از جمله: سامانه‌های حمل و نقل عمومی شهری و بین شهری فعالیت‌هایی است که توسط بازرسان این حوزه، با نهایت دقت انجام می‌شود.
وی اعلام کرد: تا پایان بهمن ماه سال جاری تعداد 413 مورد نظارت برضد عفونی و گندزدایی جان باختگان بیماری کرونا در بیمارستان و 146 مورد نظارت بر دفن متوفیان کرونا در آرامستان ها ، توسط بازرسان پرتوان حوزه‌ی تحت پوشش شبکه بهداشت ودرمان رباط کریم صورت پذیرفت.
در ادامه گفتگو، کارشناس مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان رباط کریم، ضمن تقدیر و تشکر از تلاشهای ارزنده‌ی، کارشناسان حوزه‌ی بهداشت محیط این شبکه ، گفت: سامانه پاسخگویی 190 وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تمامی ساعات شبانه روز، آماده دریافت اخبار، اطلاعات، پیشنهادات و شکایات مردمی در حوزه بهداشت و درمان است.
مهندس محمد غفوری در پایان افزود: از همشهریان عزیز درخواست می شود ضمن رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی از حضور در مراکز تجمعی و شرکت در مهمانی ها، جشنها و مراسمات پرهیز نمایند.
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 11 اسفند 1399
  • ساعت 14
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم
  • تعداد بازدید 69
  • واحد ارجاع دهنده وب سایت فرمانداری رباط کریم