Aa
يکشنبه 22 فروردين 1400
En Fa
تاریخ : دوشنبه 11 اسفند 1399
کد 127161

معاون وزير كشور: تحریم صنعت خودرو موجب خودکفایی سه شیفته شدن بسیاری از کارخانجات قطعه سازی شده است

معاون هماهنگی امور اقتصادی وزارت کشور با بیان اینکه اولین تحریم های آمریکا پس از خروج از برجام صنعت خودرو کشور را هدف گذاری کرده بود، گفت: تحریم صنعت خودرو موجب خودکفایی و سه شیفته شدن بسیاری از کارخانجات قطعه سازی شده است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان ری، بابک دین پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور و قائم مقام رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در بازديد شبانه از روند تولید شبانه شرکت سایپا پرس و چند واحد توليدی در شهرك صنعتی شمس آباد اظهار داشت: تحریم صنعت خودرو سازی موجب خودکفایی، بومی سازی قطعات و فعالیت کارخانجات قطعه سازی در سه شیفت کاری شده است.
 
وی با اشاره به اینکه آمریکایی ها تصور می کردند با تحریم صنعت خودرو سازی می توانند جلوی پیشرفت این صنعت پیشران کشور را بگیرند، عنوان کرد: تحریم کنندگان باید امروز ببینند که تحریم هایشان موجب شکوفایی صنعت خودرو سازی شده است.
 
قائم مقام رییس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور تاکید کرد: امروز باید تمامی دستگاه ها و نهادها حکومت با تمام توان خود در کنار تولید کنندگان به عنوان سربازان خط مقدم جنگ اقتصادی قرار بگیرند و با تمام توان از این قشر حمایت نمایند.
 
 وی با بیان اینکه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور به دنبال راه اندازی واحدهای تولیدی تعطیل شده و رفع موانع تولید و توسعه واحدهای فعال است، افزود: این ستاد با بررسی شرایط واحدهای تولیدی تعطیل شده به دنبال حل مشکلات این واحدها در زمینه تملک شبکه بانکی، مشكلات سومديريت، برشكستگي و ساير موضوعات است.
 
دين پرست ادامه داد: اعضاي ستاد تسهيل رفع موانع توليد با بازرسي مستمر از واحدهاي توليدي فعال به دنبال پیشگیری از بروز مشکل، کمک به توسعه واحدهای فعال و رفع موانع تولید از جمله تامین مواد اولیه هستند.
 
وی در بخش دیگر سخنان خود به بازدید از کارخانه سایپا پرس اشاره کرد و گفت: این کارخانه با تمامی مشکلاتی که تحریم ها برای آن ایجاد کرده است هم اکنون با یکهزار و ۴۰۰ کارگر در سه شیفت فعال است.
 
دین پرست یادآور شد: کارخانه سایپا پرس در ۲ ماه گذشته با افزایش تولید از یکهزار و ۲۰۰ قطعه به یکهزار و ۷۰۰ قطعه توانسته ۲۵ درصد افزایش تولید داشته باشد که تمامی این اقدامات با دلسوزی مسئولان و حس مسئولیت کارگران آن بدست آمده است.
 
وی بومی سازی قطعات را از دستاوردهای بزرگ کارخانه سایپا پرس عنوان کرد و گفت: این کارخانه با راه اندازی خط جدید تولید تا ۲۰ روز آینده ۳۰ درصد افزایش تولید خواهد داشت.
 
دين پرست خاطر نشان كرد: بومي سازي و ساخت قطعات خط جديد كارخانه سايپا پرس موجب صرفه جویی ۱۵۰ میلیارد تومانی هزینه های خرید، نقل و انتقال و نصب شده است، امروز تمامی قسمت های جدید کارخانه با ۱۰ درصد قیمت وارداتی آن توسط مهندسان ایرانی تولید شده است.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 11 اسفند 1399
  • ساعت 08
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ری
  • تعداد بازدید 136
  • واحد ارجاع دهنده وب سایت فرمانداری ری