Aa
يکشنبه 22 فروردين 1400
En Fa
تاریخ : يکشنبه 10 اسفند 1399
کد 127146

درجاتی: اقدامات پیشگیرانه جهت کسب آمادگی در رویارویی با پدیده‌های خطرساز ضروری است

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران گفت: اقدامات پیشگیرانه جهخت کسب آمادگی در رویارویی با پدیده‌های خطرساز و کاستن از پیامدهای منفی آنها امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، دومین جلسه کارگروه تخصصی اضطرار ذیل ستاد مدیریت بحران استان تهران ( کمیته لرزه شناسی استان ) با موضوع ارزیابی وضعیت لرزه خیزی استان و ارزیابی توانمندی‌ها در راستای بلایای طبیعی به ویژه زلزله در سازمان نقشه برداری کشور با حضور منصور درجاتی مدیرکل مدیریت بحران استان تهران و سایر اعضای جلسه برگزار شد.
 
درجاتی در این جلسه اظهار داشت: ویژگی‌های خاص جغرافیایی، اقلیمی و زیست‌محیطی کشورمان ایران، موجب شده که یکی از ۱۰ کشور حادثه‌خیز جهان محسوب شویم و بنا به آمار از ۴۱ نوع حادثه طبیعی شناخته شده در جهان، ۳۱ نوع آن در ایران به وقوع می‌پیوندد.
 
وی با بیان اینکه سیل و زمین‌لرزه بیشترین سهم در میان حوادث را به خود اختصاص داده‌اند و سبب بروز آسیب‌ها و خسارت‌های مالی و جانی بسیاری در بافت‌های شهری و روستایی کشور شده‌اند، بیان کرد: با توجه به وضعیت اقلیمی و حادثه‌خیزی کشور علاوه بر ضرورت اقدامات پیشگیرانه اهمیت کسب آمادگی در رویارویی با پدیده‌های خطرساز و کاستن از پیامدهای منفی آنها امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.
 
مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به اینکه مسئولان، مدیران شهری، اعضای مدیریت بحران در راستای رسالت خود در تعهد به اخلاق حرفه‌ای و وظایف قانونی باید تمامی توان و اهتمام خود را در زمینه برنامه‌ریزی و اتخاذ راهکارهای پیشگیرانه به کار گیرند افزود: با توجه به موقعیت کشور، کم‌کاری و بی‌توجهی در این خصوص عواقب دلخراش و نابخشودنی را برای کشور عزیزمان به همراه خواهد داشت.
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 10 اسفند 1399
  • ساعت 15
  • توسط مجتبی کریمی
  • تعداد بازدید 121