Aa
يکشنبه 22 فروردين 1400
En Fa
تاریخ : يکشنبه 10 اسفند 1399
کد 127112

آغاز بررسی سیستم های ثبت نام انتخاباتی در فرمانداری رباط کریم

راه اندازی سیستم های الکترونیکی ثبت نام نامزدهای ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا 1400 در فرمانداری شهرستان رباط کریم اجرای شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم، اکبر پروه مسئول فناوری اطلاعات فرمانداری از راه اندازی سیستم های ثبت نام ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا 1400 خبر داد و گفت:  با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، نام نویسی از داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به شکل غیر حضوری و الکترونیکی انجام می‌شود.
مسئول فناوری اطلاعات فرمانداری عنوان کرد: ثبت نام انتخابات 1400 شهرستان رباط کریم همزمان با سراسر کشور از ساعت هشت صبح چهارشنبه بیستم اسفندماه ۹۹ آغاز می‌شود و تا سه‌شنبه بیست و ششم همین ماه ادامه دارد.
پروه  افزود: برای نام نویسی الکترونیکی سه شیوه در نظر گرفته شده است که ابتدا یک نرم افزار (اپلیکیشن) موبایلی در سایت وزارت کشور بارگذاری شده و متقاضیان حضور در انتخابات می توانند با مراجعه با سایت وزارت کشور و دانلود این نرم افزار اقدام به ورود به این سامانه و بارگذاری اطلاعات درخواستی کنند.
با توجه به اینکه آنتن دهی تلفن همراه در برخی از روستاها ضعیف و کُند است بنابراین نسخه «دسکتاب» این نرم افزار آماده شده و بر روی رایانه های شخصی نصب و راه اندازی می شود همچنین سومین شیوه مراجعه به دفاتر پیشخوان بوده که این شیوه هزینه بر است.
وی ادامه داد: پس از ثبت نام، وزارت کشور یک پیامک حاوی کد رهگیری برای داوطلب ارسال می گردد، که برای فرد زمان مشخصی به منظور مراجعه به  فرمانداری برای تاییده نهایی ثبت نام و دریافت امضا از داوطلب در نظر گرفته می شود.
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 10 اسفند 1399
  • ساعت 11
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم
  • تعداد بازدید 78
  • واحد ارجاع دهنده وب سایت فرمانداری رباط کریم