Aa
جمعه 15 اسفند 1399
En Fa
تاریخ : دوشنبه 4 اسفند 1399
کد 126836

چراغعلی: مقابله جدی با ساخت و سازهای غیرمجاز در استان تهران؛ بساط بنگاه های غیرمجاز ملکی باید برچیده شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران گفت: با بنگاه هایی که به صورت غیرمجاز زمین هایی را خریداری و اقدام به ساخت و ساز می کنند، مقابله می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ عبدالرضا چراغعلی در جلسه ستاد ساماندهی، پیشگیری و مقابله با ساخت و ساز غیر مجاز که در فرمانداری شمیرانات برگزار شد اظهار داشت: باید جلوی فعالیت افرادی که با تأسیس دفاتر مشاورین املاک غیرمجاز در مناطق مختلف اقدام به خرید اراضی کشاورزی و حریم رودخانه ها کرده اند گرفته شود.
 
وی با بیان اینکه مجمع امور صنفی مشاورین املاک مکلف به اجرای قوانین است افزود: افراد متخلف مردم را ترغیب به ساخت و ساز غیرقانونی و حمایت پوشالی می کنند، چرا که هیچ مجمع امور صنفی بر فعالیت آنها نظارتی ندارد.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران عنوان کرد: بر اساس اخبار به دست آمده تعداد بنگاه املاک غیرمجاز و فاقد پروانه کسب بیشتر از دفاتر قانونی این صنف است.
 
چراغعلی سپس گفت: قرار نیست هر جایی که فردی زمینی گرفت، ما به آنها پروانه ساخت بدهیم، چرا که ساخت و ساز چارچوب های قانونی خود را دارد و ما سوگند خورده ایم تا از حقوق مردم دفاع کنیم.
 
وی رسانه را یک ابزار مناسب برای مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز عنوان کرد و افزود: در خصوص جلوگیری  از ساخت و ساز های غیر مجاز رسانه ها، یکی از ابزارهای مناسب برای فرهنگ سازی است به علاوهع در مقابله با ساخت و ساز های غیرمجاز باید با یک کار تیمی جلوی آنها را بگیریم.
 
چراغعلی با اشاره به موضوع محیط زیست بیان کرد: ساخت و ساز غیر مجاز نه تنها به محیط زیست و منابع ملی آسیب می‌زند بلکه با تخریب آن سرمایه های ملی و مردم مورد زیان قرار می‌گیرد، همچنین در این زمینه استفاده از عکس های هوایی و رصد لحظه ای آنها می تواند بسیار در مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز کمک کند.
 
انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 4 اسفند 1399
  • ساعت 15
  • توسط مجتبی کریمی
  • تعداد بازدید 47