Aa
جمعه 15 اسفند 1399
En Fa
تاریخ : يکشنبه 3 اسفند 1399
کد 126779

انسداد پنج حلقه چاه غیرمجاز درحوزه عملکرد تهران

مدیر امور منابع آب تهران گفت: در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی، طی هفته گذشته با انسداد پنج حلقه چاه غیر مجاز از خروج بیش از 30 هزارمتر مکعب آب از سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "راما حبیبی" با اعلام این مطلب، افزود: با تلاش واحد بازرسی نظارت و کارشناسان حقوقی ، با اخذ دستور قضایی طی یک هفته گذشته، 5 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع با دبی 5/2  لیتر بر ثانیه  پر و مسدود شد.
وی در ادامه افزود: طی این مدت در بخش آب های سطحی، هفت مورد بررسی تصرفات غیرمجاز رودخانه ها انجام شد و در بخش آب های زیرزمینی نیز با پیگیری واحد بازرسی و نظارت، نسبت به نصب 13 دستگاه کنتور حجمی و هوشمند بر روی چاه های پروانه دار اقدام گردید.
حبیبی با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ با دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه از منابع آب، سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب و کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.
مدیر امور منابع آب تهران در پایان خاطر نشان کرد: این امور بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد خواهد نمود.
 
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 3 اسفند 1399
  • ساعت 14
  • توسط شرکت آب منطقه ای تهران
  • تعداد بازدید 38