Aa
جمعه 15 اسفند 1399
En Fa
تاریخ : يکشنبه 5 بهمن 1399
کد 124854

معاون وزارت جهاد کشاورزی: تلاش وزارت جهاد کشاورزی برای سند‌دار شدن اراضی کشاورزی/ لایحه اصلاح قانون حفظ کاربری اراضی زراعی در دستور کار دولت است

رئیس سازمان امور اراضی کشور با اشاره به تلاش وزارت جهاد کشاورزی برای سنددار شدن اراضی کشاورزی و استفاده از مزایای آن، از در دستورکار بودن لایحه اصلاح قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغات توسط دولت برای ارائه مجلس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهریار، علیرضا اورنگی معاون وزارت جهاد کشاورزی و رئیس سازمان امور اراضی کشور در نشست مشترک با فرمانداران غرب استان تهران در فرمانداری شهریار بیان داشت: طبق آسیب شناسی صورت گرفته در دهه ۷۰ و ۸۰ نسبت به اجرای قانون، ۳ طرح مبنی بر طرح اصلاح قانون تغییر کاربری اراضی کشاورزی و زراعی در مجلس شورای اسلامی مطرح است.

وی افزود: دو لایحه تنظیمی دولت نیز در دست بررسی است و رویکرد نمایندگان مجلس نیز تقویت قانون و رفع مشکلات و معضلاتی مرتبط است و البته تلاش دولت آن است که از ظرفیت حداکثری فعلی قانون استفاده شود.

اورنگی با اشاره به لزوم مشخص شدن تکالیف تمامی دستگاه‌ها در قانون حفظ اراضی کشاورزی گفت: تلاش وزارت جهاد کشاورزی برای سند دار شدن اراضی کشاورزی و استفاده از مزایای آن برای کشاورزان است که در این مسیر نیز تعارضات قانونی وجود دارد و اسناد مشاعی نیز بایستی به سند ششدانگ تبدیل شوند.

وی ادامه داد: تفاهم‌نامه‌ای میان وزارت جهاد کشاورزی و سازمان ثبت اسناد و املاک مبنی بر صدور اسناد ششدانگ کشاورزی مفروض از گذشته و پایین تر از حد نصاب امضا شد که طی روزهای آینده برای تصویب به هیات دولت ارسال خواهد شد.

رئیس سازمان امور اراضی کشور گفت: در زراعت چیزی به اسم دیوارکشی وجود ندارد اما در خصوص باغات شهرستان‌های غرب استان تهران با توجه به مباحث مطرح شده نیز تلاش داریم در باغات بالاتر از مساحت حد نصاب و فاقد سند مالکیتی مجوز صدور سند تحت شرایطی خاص صادر شود.
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 5 بهمن 1399
  • ساعت 17
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شهریار
  • تعداد بازدید 29
  • واحد ارجاع دهنده وب سایت فرمانداری شهرستان شهریار