Aa
جمعه 15 اسفند 1399
En Fa
تاریخ : يکشنبه 5 بهمن 1399
کد 124846

جلسه ستاد متکدیان شهرستان در فرمانداری رباط کریم برگزار شد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری رباط کریم گفت: شهرداری ها با هماهگی نیروی انتظامی و دادگستری شهرستان نسبت به جمع آوری و غربالگری متکدیان شهرستان اقدام نمایند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم، محمود اکبرپور در جلسه ستاد ساماندهی متکدیان شهرستان که با حضور اعضا برگزار شد، با تاکید بر جمع آوری و ساماندهی متکدیان بیان کرد: با توجه به فرا رسیدن فصل سرما و افزایش تلفات جانی؛ شهرداری ها، بهزیستی و نیروی انتظامی مکلف به عملیاتی نمودن وظایف محوله براساس قانون هستند
معاون سیاسی اجتماعی کرامت انسانی در راستای حفظ شئونات شهروندان را ضروری دانست و افزود: توجه به کرامت انسانی و اخلاق اسلامی در این فرآیند اقدامی مهم است و تمامی دستگاه های مسئول، موظف به رعایت آن هستند. هم چنین حمایت ازخانواده های مذکور، آموزش مستمر و اشتغال مهم ترین قدم های این طرح می باشد.
وی درباره پایش افراد ساماندهی شده از حیث بیماری کرونا در جمع متکدیان اظهار کرد: تمامی افراد جمع آوری شده ظرف چهار روز در کمپ های مقرر شده مستقر و پس از غربالگری های اولیه به کمپ های مورد قرارداد راهنمایی شوند و تامین بسته های حمایتی و ارزاق خانواده هایی که سر پرست ایشان در این طرح ساماندهی می شوند توسط اداره بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) انجام خواهد شد.
اکبرپور با اشاره به جمع آوری متکدیان با توجه به شرایط ویروس کرونا و جلوگیری از شیوع آن عنوان کرد: اداره بهزیستی با هماهنگی شبکه بهداشت و درمان در دو مکان مجزا قرنطینه اولیه و نگهداری ثانویه را انجام دهنند و شهرداری ها ضمن عقد قرارداد نسبت به تامین و پرداخت هزینه های مربوطه اقدام نمایند.

 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 5 بهمن 1399
  • ساعت 14
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم
  • تعداد بازدید 31
  • واحد ارجاع دهنده وب سایت فرمانداری رباط کریم