Aa
جمعه 15 اسفند 1399
En Fa
تاریخ : شنبه 4 بهمن 1399
کد 124782

پرداخت ۷ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت در اختیار عشایر استان تهران

مدیر امور عشایر استان تهران از واگذاری ۷ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به عشایر استان خبر داد و گفت:‌ این تسهیلات را دولت برای رونق و حمایت از توسعه زندگی عشایری پرداخت می کند که متقاضیان می توانند نسبت به مراحل ثبت نام به شرکت های تعاونی شهرستان ها مراجعه کنند.
به گزارش سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، هاتف ممیزی با بیان اینکه تعرض و انسداد ایل‌راههای عشایری این استان ممنوع است، افزود: در صورت مشاهده، برابر قوانین با متخلفان برخورد خواهد شد.
وی با اشاره به اقدامات مناسب عمرانی در سال های اخیر اظهار داشت: در این سال های اخیر اقدامات مهمی در زمینه راه و آبرسانی سیار و همچنین تجهیز مرکز خدمات رسانی به عشایر شرق لار در حوزه شهرستان دماوند صورت گرفته که تلاش می شود این اقدامات با سرعت بیشتری انجام شود.
مدیر امور عشایر استان تهران خاطرنشان کرد: این استان با داشتن حدود ۳ هزار خانوار عشایری از تامین کنندگان عمده گوشت قرمز در استان تهران هستند و در راستای افزایش تولید و کاهش مشکلات آنان خدمات رسانی به این جامعه تولید کننده باید با جدیت دنبال شود.
ممیزی تصریح کرد: عشایر استان تهران با قدمتی ۴۰۰ ساله، از ۴ ایل و ۲۷ طایفه تشکیل شده اند که عمده تولیدات عشایر این استان در تولید گوشت قرمز و محصولاتی همچون شیر و پنیر خلاصه می شود.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 4 بهمن 1399
  • ساعت 14
  • توسط سازمان جهاد کشاورزی استان تهران
  • تعداد بازدید 57