Aa
جمعه 15 اسفند 1399
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 1 بهمن 1399
کد 124620

جلوگیری از تخلیه سالانه 25 هزار متر مکعب آب توسط امور منابع آب فیروزکوه

مدیر امور منابع آب فیروزکوه از انسداد یک حلقه چاه غیر مجاز و جلوگیری از برداشت سالانه 25 هزار متر مکعب خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران: "وحید مرادی نسب" با اعلام این مطلب، اظهار کرد: با پیگیری های انجام شده توسط اکیپ گشت و بازرسی این امور و با اخذ دستور قضایی از مقام قضایی تعداد یک حلقه چاه غیر مجاز به عمق 13 متر و آبدهی 2 لیتر در ثانیه در اراضی گذرخانی از شهرستان فیروزکوه پر و مسدود گردید.
وی با بیان اینکه چاه غیر مجاز مذکور در راستای اجرای طرح احیا و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسدود شده است، افزود:  با انجام این عملیات، از خروج 25 هزار متر مکعب آب در سال از سفره های زیرزمینی دشت فیروزکوه جلوگیری شده است.
مدیر امور منابع آب فیروزکوه ضمن تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان تصریح کرد: طی این عملیات یک دستگاه تراکتور حمل غیرمجاز آب نیز در رودخانه فرح رود در مجاورت روستای اهنز توقیف و به پارکینگ انتقال یافت.
مرادی نسب در پایان با بیان اینکه تعداد 25 مورد صدور اخطاریه در بخش آب های سطحی و زیرزمینی انجام شده است، خاطر نشان کرد: امور منابع آب شهرستان فیروزکوه با توجه به وظیفه ذاتی خود بر اساس قانون با هر گونه تخلف در زمینه آبهای سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 1 بهمن 1399
  • ساعت 12
  • توسط شرکت آب منطقه ای تهران
  • تعداد بازدید 77