Aa
جمعه 15 اسفند 1399
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 1 بهمن 1399
کد 124619

رفع تصرف 9هزار متر مربع از حریم و بستر رودخانه در شهرستان شمیرانات

مدیر امور منابع آب شمیرانات از رفع تصرف حدود 9 هزار متر مربع از اراضی حریم و بستر رودخانه در مناطق شمشک،آهار و انباج در بخش لواسانات و رودبار قصران خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "غلامعلی بیدختی" با اعلام این مطلب، اظهار کرد: در راستای قانون توزیع عادلانه آب و برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز،  حدود 900 متر مربع از اراضی بستر و حریم رودخانه مناطق شمشک ،آهار و انباج دربخش لواسانات و رودبار قصران توسط گشت و بازرسی آب های سطحی این امور رفع تصرف گردید.
وی با اشاره به همکاری موثر دستگاه قضایی با این امور برای برخورد با متخلفین در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی افزود: طی این عملیات با تخریب دیوار کشی ها، بنا،آلاچیق و پل ساخته شده بر روی رودخانه مذکور، بخش وسیعی از حریم و بستر رودخانه آزاد شد.
بیدختی با بیان اینکه افردی که قصد ساخت و ساز در نزدیکی رودخانه ها را دارند، حتما پیش از هر ساخت و سازی استعلامات لازم را از امور منابع آب شمیرانات به عمل آورند تا در آینده متحل خسارت نشوند، تصریح کرد: در راستای صیانت و حفاظت از رودخانه ها و مجاری آب های سطحی و جلوگیری از  از ساخت و ساز های غیر مجاز در بستر وحریم رود خانه ها، گروه گشت و بازرسی به طور مداوم در حال گشت زنی در منطقه بوده و به محض برخورد باهرگونه تخلف اقدامات لازم جهت جلوگیری و رفع تصرف صورت می گیرد.
مدیر امور منابع آب شمیرانات در پایان خاطر نشان کرد: این امور در جایگاه حاکمیتی خود با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی برخورد قاطع  و قانونی صورت خواهد نمود.                                                                
 
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 1 بهمن 1399
  • ساعت 12
  • توسط شرکت آب منطقه ای تهران
  • تعداد بازدید 97