Aa
جمعه 15 اسفند 1399
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 1 بهمن 1399
کد 124618

رفع تصرف بخشی از رودخانه کن توسط امور منابع آب تهران

مدیر امور منابع آب تهران، از رفع تصرف مساحتی بالغ بر 1200 مترمربع از بستر و حریم رودخانه کن (تنه اصلی رودخانه) بالاتر از تقاطع رودخانه کشار از توابع شهرستان تهران خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "راما حبیبی" با اعلام این خبر، افزود: با تلاش کارشناسان حقوقی و فنی و اکیپ گشت و بازرسی منابع آب های سطحی امور منابع آب تهران و پس از انجام کارشناسی های لازم با اخذ دستور قضایی از سوی معاون دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تهران، مساحتی بالغ بر 1200 مترمربع از بستر و حریم رودخانه کن رفع تصرف شد.
وی با بیان اینکه مساحت آزاد شده شامل تنه اصلی رودخانه کن بوده است، افزود: این رفع تصرفات شامل تخریب رستوران، دیوار کشی، محصور سازی، جمع آوری آلاچیق و نرده کشی بوده است که با توجه به مفاد دستور قضایی در قالب 2 فقره دستور قضایی آزادسازی و از ید متصرفین و افراد سودجو خارج گردید.
حبیبی با اشاره به اینکه این عملیات در راستای عمل به قانون توزیع عادلانه آب انجام شد، گفت: افرادی که در نزدیکی حریم و بستر رودخانه ها معامله ملکی انجام می دهند حتما پیش از انجام معامله استعلام لازم را از امور آب تهران اخذ نمایند تا در آینده دچار ضرر و زیان نشوند.
مدیر امور منابع آب تهران و پردیس در پایان خاطر نشان کرد: و این امور در جایگاه  حاکمیتی خود با هرگونه تخلف و تصرف مطابق با قانون و بدون هیچ گونه اغماضی برخورد لازم را بعمل خواهد آورد.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 1 بهمن 1399
  • ساعت 12
  • توسط شرکت آب منطقه ای تهران
  • تعداد بازدید 74